| Dizzydizz a întrebat:

Prietenul meu nu invata prea bine la scoala, nu se straduieste. M-am oferit sa il ajut, l-am pus practic l-am obligat sa citeasca si el carti. A citit 1, 2 si gata. Vreau sa il invat engleza, nu isi da silinta.Credeti ca mai merita sa mai incerc?

Mama lui a dat de cateva ori vina pe mine ca nu intata la scoala, dar eu am facut tot ce mia stat in putinta sa il ajut...

Răspuns Câştigător
| proffessor a răspuns:

Nu te merita. Oricum, nu incerca sa il schimbi, cred ca e cel mai neplacut lucruhappy

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stii ca se spune: "Dragoste cu sila nu se poate" si ca "Incercarea moarte n-are".
Daca tii mult la el, merita sa te mai straduiesti, daca nu, nu!
Poate ar fi bine sa ai o discutie cu el pe aceasta tema si o discutie si cu mama lui, dar tu alegi.
O zi buna si succes!

| Bacemi a răspuns:

Stiu cum e. Considera ca e timp pierdut. Nu prea ai ce sa faci. Mama ta va ramane cu parerea ei, tu cu efortul si dorinta sincera iar el cu nepasare. Nu poti face nimic daca el nu vrea asta. Ai putea incerca sa il convingi sa faca asta pentru tine, pentru binele relatiei voastre, ca te simti aiurea din cauza asta.

| 16.laura.16 a răspuns:

Draga mea, esti iubita lui nu mama lui, nu profesoara lui.
Sa nu te simti nico clipa vinovata ca el nu invata. Discuta cu el si explica-i ca o sa regrete mai tarziu daca nu invata la timp.Mai spune-i ca tu esti disponibila oricand sa-l ajuti. Atat poti face. Nu te mai consuma!

Si mai e o problema, gandeste-te ca poate nu se simte tocmai confortabil sa fie impins tot timpul de la spate de iubita lui cu care ar prefera sa faca altele decat sa stea sa invete la engleza!

| Liviu a răspuns:

Of Of
Ce are de a face engleza cu scoala?
Acu sincer eu am 9 clase si stiu engleza'
Eu n-am invatat nimic in 9 ani de scoala la engleza
Nu imi placea cum ne explica
Aveam o profesoara vai steaua eihappy
Insa s-a schimbat toate cand am inceput sa ma joc pe net devil
De acolo am invatat mult mai multe decat putea sa ma invete profa de engleza'
Propune-i sa se apuce de jocuri straine gen :
Italian, German, Spanioli etc in jocurile astea singura limba de comunicare pare limba engleza
Mai stiu si cateva injuraturi in alte limbilaughing da partea a 2
Orcum daca lui nu ii place sa invete ce sa ii faci?
Nici mie nu mi-a placut scoala bine ca ai mei au inteleslaughing

| Munchkin a răspuns:

Fă-l să înţeleagă că e viitorul lui în joc, că el pierde. Tu nu eşti obligată să faci nimic, dar totuşi îl ajuţi pentru că îţi pasă de el. Dacă nu vrea să înţeleagă asta, las-o baltă.
Şi ce se tot bagă maică-sa? E în primul rând vina ei că băiatul nu învaţă, n-a ştiut să îl educe calumea.

| Goofy77 a răspuns:

Pai e si normal in fiecare discutie trebuie sa fie si un tap ispasitor l-ai luat acum ce sa mai faci o sa isi dea seama cat de curand ca nu mere nimic fara diploma chiar daca nu sti sa faci nimic prima intrebare este : diploma aveti?

| dyddyyyx18 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai chinui... daca el nu vrea... straight face

| anka_6296 a răspuns:

Nu. nu esti u de vina in primul rand ca el nu invata si in al doilea rand daca nu vrea nu poatewinking tu macar ai incercat sa il ajutzi dar nu merita happy

| ELD a răspuns:

Nu stie sa te rasplateasca, lasa`l...nu merita sa-ti pierzi vremea. Tu ai vrut, el nu... tu nu ai nici o vinahappylasa`l treaba lui

| ionnik a răspuns:

Lasa-l ca nu-i nimic de capu' lui oh go on
daca nu vrea sa inteleaga ca mai tarziu in viata o sa aiba nevoie de limbi straine o sa-si dea seama ce prost a fost happy
ma-sa e cam redusa.probabil nu vrea sa recunoasca faptul ca pur si simplu baiatul ei e lenes asa ca da vina pe tine happy
mai bine te desparti de el decat sa auzi injurii de la ei 2 mai ales de la mama lui care e ...redusa mintal happy

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Nu te merita
masa e mai idiota ca el ( scuze ), e vina ei ca fiul ei e lenes si nu a ta.
bafta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vina e a lui pentru ca nu vrea si problema e mentalitatea fiecaruia nici eu n-am invatat n-am nici o diploma nimic si uite acum muncesc intr-un atelier de reparatii auto in tinichigerie si imi scot diploma la liber eu de mic nu invatasem deloc doar imi pierdeam timpul cu playu una alta bla bla si acum sa vedem ce fac poate ma straduiesc putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca lui nu-i place scoala, n-ai ce-i face. Poate are vreun talent care nu a iesit (inca)la suprafata. Prespun ca nu sunteti iubiti, nu aveti sentimente puternice, asa ca nu te mai stradui. Iti pierzi timpul. El accepta deoarece te place, dar dupa ce se va plicti iti va da o replica de genul,, nu esti mama!``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal naibii de puturos. ce invata pentru altcineva? o sa se invete asa si va trebui sa-l iei de crescut, iar lui i se va parea normal.si sa te fereasca cel de sus de omul prost.fiindca a fi Om e lucru mare, a fi prost, e jale tare.

| kissmov a răspuns:

laughing stai tu lin nimeni nu isi da silinta in economic rolling on the floor)