| anonim_4396 a întrebat:

Raspuns rapid; dupa parerea voastra de la ce varsta poate avea o fata prieten?
funda

Răspuns Câştigător
| NemNUZ a răspuns:

Prieten- de la un an
iubit -de la 15 ani
dar daca iubesti pe cineva nu conteaza varsta, nu?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru NemNUZ):

Gresit! iubit = curvar! daca fac din greseala un copil e bine de la 15 ani? o sa intre tatal la puscarie pentru corupere de minore etc.

| NemNUZ a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ai inteles complet gresit, tu confunzi iubirea cu *** daca iubesti nu inseamna ca trebuie sa faci si alte lucruri, iubit/a este sub forma de o persoana mai speciala la care ti si te gandesti mereu la ea/el si ai fluturi in stomac si altele, ce ai spus tu, acela nu e iubit ci e o simpla persoana, acea persoana poate fi orice distrus/a, mai documenteaza-te inainte sa imi comentezi si dupa semne de punctuatie se scrie cu litera mare.

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prieten după 18 ani!
Pa, pa.

| thealchemist a răspuns:

20. iar in unele cazuri de pe la vreo 30.

| mona a răspuns:

Dupa 16-17 ani

| sabin89 a răspuns:

De ce vrei raspunsul sa fie rapid? E asa mare graba? Trebuie sa-ti faci prieten chiar acum, imediat? Si nu stii daca e permis sau nu?

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Nu doamne dar nu prea am timp azi si voiam sa aflu raspunsul azi nu peste 20 de ani.Si da, stiu daca e permis sau nu.Nici macar nu imi stii varsta asa ca nu mai raspunde la intrebari doar de dragul de a raspunde.multumesc

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

35 - cel mai rapid

| sabin89 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Pai mai, fata a cerut raspuns rapid si tu raspunzi abia dupa trei ore...

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru sabin89):

Atunci am deschis si pentru mine eu am raspuns primul

| greyhound a răspuns:

De la 45 de ani incolo

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Atunci când se gândeşte ca peste un an sau doi să se căsătorească

| IonescuOnutza1986 a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Nu e obligata sa se marite cu primul baiat pe care-l intalneste daca nu vrea, poate vrea sa aiba doar o relatie, dar nu o casnicie. De ex: daca iti gasesti un iubit pe la 15 sau 16 ani dupa 1-2 ani, adica pe la 17-18 sa se marite? Eu cred ca nu e prea tanara ca sa se marite, si chiar daca l-ar cunoaste la o varsta mai mare Nu e obligata sa se marite.
De la 15-16 ani poti avea un iubit, dar nu e o regula, daca nu-ti place de nimeni nu esti obligata sa ai o relatie, depinde de ce sentimente ai pentru acel baiat.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru IonescuOnutza1986):

Sunt de acord că cineva nu trebuie să se căsătorească neapărat. Dar nu mi se pare nici matur şi normal ca să-ţi dai întâlniri de dragul distracţiei ca mai apoi să te gândeşti la un angajament serios. Care-i câştigul din astfel de "întâlniri"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Cică dragostea nu ţine cont de vârstă!
Eu zic că după 18-20 de ani încolo!
Ai tot timpul din lume!
Te pup!

| NemNUZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Iubirea, fratele meu, iubirea! tu trebuie sa ai minim 18-20 de ani ca sa iti iubesti parinti, am dat un exemplu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preten oricand. iubit de la 18-19 ani si sot de la 23-25incolo.amant pe la 40 pana la 43. dupa aia devine venerabila.

| Alphabeat a răspuns:

Incepand cu varsta de 15 aniwinking

| gabytza2013 a răspuns:

15-16 ani

| Smiling a răspuns:

15,cam 16... happy