| c4t4l1nVIP a întrebat:

imi pueteti da si mie un sfat in legatura cu:

ieri am intrebat o fata daca vrea sa fie cu mine si a zis ca am luat-o prin surprindere si nu se astepta la asat de la mine, ea credea ca imi place de alta fata, iar eu i-am spus ca nu, mie imi place de ea, cand am intrebat-o daca raspunsul e da/nu a zis ca se mai gandeste...
> sunt bun prieten cu ea... ne cunoastem de 1 an happy...

Răspuns Câştigător
| Ivanova a răspuns:

Pai,in calitate de fata, inceraca sa o impresionezi.Afla ce lucruri ii plac(daca ii plac cartile du-te si cumpara-i cartea pe care si-o doreste).Un alt mi ar fi sa ii scrii o scrisoare despre ea si cat de mult iti place de ea sau chiar o poezie. Daca dai lipsa de inspiratie, cauta putin pe net sau ii cumperi un trandafir.Scrisorile si trandafirul pot fi lăsate anonime pe banca ei si iispui când este momentul sau te poti semna, este alegerea ta. Poti, de altfel sa o inviti la o plimbare sau intr-un loc care ii place.Incearca sa ii arati prin gesturi ca iti place de ea (trandafirul, ii spui lucruri frumoase, nu dulcegarii gen printesa, ce frumoasa esti ci ca atunci când te ajuta sa ii spui ca este una din cele mai bune si saritoare persoane)si o poti ajuta când are nevoie.Aceste lucruri trebuiesc spuse când te uiti la ea in ochi direct si vorbind sincer.Atentie! Nu deveni insitent, sufocant sau ignorant ca acestea nu vor face decât sa o inderpateze.S-ar putea sa te fi tachinat sau poate nu candti-a zis ca se gandeste.Dar, daca te va trata de sus ca pe un gunoi, recomand sa nu mai tii la ea.Relatia cere implicare si sacrificiu de ambele parti, cu bune si rele si, desigur, intelegere.Nici nu încerca sa te mandresti, daca va iesi cu tine, ca un leu ce a gasit o femela, lucrurile nu vor merge de la sine, trebuie implicare atât de la tine cat si de la ea, daca nu va fi de la unul atunci nu o sa meargă. Sper ca am fost de ajutor. Funda?

5 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Probabil ca acum te discuta cu prietenele ei ca sa valideze calitatile tale de mascul. eu cred ca sunt sanse, totusi nu forta fata!

| Nonameagain a răspuns:

Din moment ce nu se gindea ca o placi, trebuie sa-i dai timp sa se gindeasca la asta. Ea te-a vazut doar ca prieten. Acum trebuie sa ia in calcul toate variantele.

| StefangyurkàMünchen1999 a răspuns:

Ea a intrebat daca nu esti cu alta, adica nu avea ce sa spuna. Ea a spus ca se mai gandeste, inseamna ca s-a rusinat. Aceste puncte arata ca ea s-a simtit inferioara fata de tine. Acuma cred ca ati avut o relatie buna in ultimul an, nu?

Eh cu asta ti-am dovedit ca te iubeste. Tu ce trebuie sa faci? Fa-i o surpriza, da-i niste flori bomboane ceva, dovedeste-i ca tu nu iubesti pe nimeni altcineva decat pe ea.

Sper ca iti sunt de ajutor
Stefan Jurca

| andra6969 a răspuns:

Buna! Eu zic sa o lasi sa se gandeasca o zi/doua... Si daca va intelegeti foarte bine, si o sa fiti impreuna dupa ce o sa va despartiti probabil(asa este aptoape tot timpu) o sa stricati prietenia... Oticum, mult succes!winking

| c4t4l1nVIP explică (pentru andra6969):

Mersii...
ieri am intrebat-o daca poata sa imi dea un raspuns ( am asteptat 2 zile) dar ea nu imi raspunde... eu i-am zis ca presupun ca raspunsu e,, nu'', si de atunci nu mai vorbeste cu mine, nici la tlf nu raspunde