| bossulbossboss a întrebat:

SAL TPU, nici nu stiu cum sa incep. Bunicul meu a murit acum 7 ani, yar bunica acum 1 an si cand vreau sa dorm in casa aceea parca imi aduc aminte de ei din copilarie nu stiu cand vine noaptea gata parca n-ar vrea sa stay acolo.

Răspuns Câştigător
| DaveMustaine a răspuns:

In locul in care moare o persoana persista o atmosfera apasatoare. Daca persoana in cauza a fost foarte atasata de acea incinta e normal ca totul sa-ti aminteasca de ea. Anumite obiecte iti pot aduce numeroase amintiri. Lucrurile pe care bunicii tai le-au atins sunt foarte pretioase deoarece, alaturi de fotografii sunt singurele elemente care te mai leaga de dansii. Acele obiecte inca mai pastreaza vibratia energiei pe care au transmis-o.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai de ce te teme, cel mult ei te vor proteja de acolo de unde sunt. Să nu-ți fie urât!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu ai de ce să-ţi faci griji, nu trebuie să-ţi fie teamă să dormi acolo.
Te pup!

| Park1Suin a răspuns:

Si mie mi-ar fi frica sa dorm intr-o casa, stiind ca candva acolo a murit un om.Nu sta acolo ca nu o sa poti dormi.Sau poti dormi cu o persoana in casa aceea.Pa
FUNDITA?

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.

Fii atent/a aici : poate casa aceea este incarcata : amintiri, energie, etc.

Insa cei ce au trait acolo si au murit, sunt ai tai, si NU ITI FAC RAU, ci bine.
Nu-ti fie frica sa stai in acea casa, pentru ca ei daca nu au plecat in alta lume si mai stau pe aici, nu-ti fac nici un rau, ci doar te pot ajuta.
Aprinde si tu o lumanare si gandeste cu drag la ei.

| ɴιcoleтα a răspuns:

Probabil iti lipsesc bunicii.
Iar tu inainte cand dormeai la bunicii tai inainte sa moara veneau seara la tine sa te sarute pe frunte sau obraz. Tu obisnuindu-te asa, probabil iti lipsea asta. Sau poate a venit sa te viziteze. Asa a patit soramea cu o matusa moarta: era in oras si parca o vazuse pe ea.
Ciudat.

| Suiram06 a răspuns:

Viziteaza un psiholog... totul se intampla in mintea ta.

| Comediantul a răspuns:

Salutare boss.
In general asta se intampla datorita subconstientului care stie ca acolo au murit persoane care tiau fost dragi iar faptul ca te afli in locul in care ai trait o astfel de suferinta emotionala te nelinisteste.
Sfatul meu ar fi sa incerci sa iti amintesti de momentele frumoase petrecute acolo si poate ar trebui sa chemi un preot sa sfinteasca casa deoarece asta ajuta, nu chiar cum ai crede tu, dar o sa vezi ca o sa ajute.
Sa traiti BOSSwinking