| ღBrokenツAngeℓღ a întrebat:

Sall, nu stiu ce sa ma fac.sad
Imi este foarte dor de tati, nu l-am mai vazut de fff mult timp...este despartit de mama, are si 2 copii. desi sta la 2 case de mine nu a venit niciodata sa ma vadasad El zice ca ii e dor de mine si nu stiu ce, vine la nasii copiilor lui, adica unchiul meu care sta in curte cu mine, trece prin fata usii mele si nu intra si la mine.sad A fost de Craciun la ei, si nu a venit sa-mi zica nici macar"Craciun Fericit"...crying Dar mie imi e fff dor de eelllllcryingcrying Oare nu ma iubeste? Oare nu-i pasa de mine?crying

Răspuns Câştigător
| vaiana a răspuns:

Ce intrebari grele mistuie sufletul tau.te-ai gandit macar o secunda ca acest om nu merita sa-i spui "'tata"? ca nu merita dragostea si suferinta ta? fruntea sus si mergi mai departe! EL nu te merita pe tine si nici dragostea ta!

| ღBrokenツAngeℓღ explică (pentru vaiana):

Mi-au dat lacrimile cand am citit ce mi-ai scris tu.crying

12 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

E dureros, dupa ce te vei adapta lipsei unui tata adevarat, vei fi bucuroasa pentru ca nu ai pierdut pe el. Acum l-ai "pierdut " pe tatal Nelu sau cum il cheama, nu pe tatal tau pe care il ai in suflet. " Per aspera ad astra"!

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Poate nu vrea sa se intalneasca cu mama ta. Vorbeste cu mama ta si intreab- o daca ei nu se suporta si treci si tu pe la el ca nu mori.

| ღBrokenツAngeℓღ explică (pentru BiAnCaIoAnA2000):

Nu ma duc la el, pentru ca nu`s dorita acolo.sad

| vaiana a răspuns:

Vreau sa te intreb cate ceva:1]iti plateste pensie alimentara? 2]cati ani ai? daca primesti pensie alimentara si esti in scoala te rog sa inveti bine, sa-ti termini liceul, sa intri la facultate.pe toata perioada studiilor tale el va fi obligat sa-ti plateasca pensia.macar asa isi va aminti de tine!

| ღBrokenツAngeℓღ explică (pentru vaiana):

Ma duc la scoala, si normal c-o sa termin liceul, si poate fac si facultatea...>big grin

| vaiana a răspuns:

Foarte bine! asa sa faci! macar asa nu o sa te uite! pentru ca, pe toata durata studiilor va fi obligat sa-ti plateasca pensie alimentara! si sa nu-l ierti pentru ca nu merita!

| romancuta02 a răspuns:

Sincer nu imi pot explica de ce nu a intrat si la tine sa iti spuna macar Craciun fericit...Parintii trebuie sa-si dea interesul fata de copii nu invers! Alege un moment si intreaba-l de ce nu te baga in seama? Nu tine la tine sau? Si ma gandesc ca o sa zica ca tine la tine ca doar nu poate sa zica ca nu...Si atunci spune-i ca tu nu vezi niciun gram de afeciune din partea lui. Spune-i ca daca el cu maicata au avut probleme ii treaba lor dar asta nu inseamna ca pe tine trebuie sa te dea la oparte! Doar esti si copilul lui si ai nevoie de atentie si din partea lui. Bafta! si daca nu il sensibilizezi cu aceasta discutie o sa-si dea el seama mai incolo ce momente a pierdut fiindca timpul trece repede si nu se mai intoarce.

| Effy12 a răspuns:

E atat de greu sa-l suni tu sau te doare mana? Ai fi putut sa-l suni tu de craciun...

| ღBrokenツAngeℓღ explică (pentru Effy12):

Nu,nu ma doare mana, dar de fiecare data cand il sunam imi raspundea nevasta lui...Si de voiam sa vb ceva cu el, statea numai la urechea lui sa auda ce vb.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol. Mergi si-l bate la cap sa-si aminteasca de propriii copii. Fii rasftata si fa-I viata putin amara happy. Bafta!

| ellakiss0411 a răspuns:

Chestia e ca el este foarte preocupat de noua familie si de locul de munca si uita de cealalta fiica a lui. Incearca sa il suni si sa ii aduci aminte de clipele frumoase petrecute impreuna
Sper ca te-am ajutat si iti urez mult norochappy