| Reshma a întrebat:

Hei! Sunt in clasa a IX-a si recent am cunoscut un baiat din liceu din a XI-a. La inceput vorbeam foarte mult cu el si parea foarte atasat de mine si am inceput sa il plac. Acum nu prea mai vorbim si ma simt prost cand ii trimit doar eu mesaje pentru ca atunci cred ca nu ma mai suporta, ca am devenit prea stresanta si etc. El spune ca nu dar eu asa am impresia. Acum nu prea stiu ce sa fac...il plac din ce in ce mai mult si sunt oarecum dezamagita cand il vad in liceu si stiu ca nu e cum mi-l doresc eu...

Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Nu stii inca sigur "daca nu te mai suporta", nu mai fi asa stresanta cu el, nu.l mai cauta un timp, stiu ca e greu, dar macar incearca sa faci asta si apoi vezi daca te cauta el!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este suficient sa-l placi numai tu. A incercat si el, dar a dat gres, si-a dat seama ca deja nu mai are fluturasi. Au zburat si nu are curaj sa recunoasca.

| SkyPilot a răspuns:

Sentimentele lui pentru tine s-au racit. Este greu, daca nu imposibil sa intorci pe cineva intr-o astfel de situatie. Cel mai bine ar fi sa iti iei gandul de la el. Cred ca nu este singurul baiat de acolo.
Daca chiar esti hotarata ca il vrei, ai putea sa il inviti pe afara, sa ii spui ca il placi si ai vrea sa fiti impreuna si lamuritii lucrurile. Dar as zice sa te astepti la un refuz.

| NoName0x0 a răspuns:

Mersii de fundita!