| anonim_4396 a întrebat:

Salllzzz TPU!
Eu trec clasa a 6-a si mama vrea sa ma transfere cryingcrying. Eu sunt in clasa a 6-a A si ea vrea sa ma transfere la a 6-a C. Dar eu nu vreauuuu! Daca ma muta in clasa aia eu numai merg la scoala. Toti profesori spun ca suntem cea mai proasta clasa.Adica cei care invata mai bine sunt decat eu si inca 5 copii. Atat.Noi intr-adevar suntem cea mai proasta clasa. Dar suntem foarte uniti! Intradevar nu suntem cumintii deloc, si mai vorbim si urat cu profesorii. Dar nu suntem ca celelalte clasa adica plini de bani, fitosii, dar destepti.Prietena mea cea mai buna e in a 6-a C si mi-a zis ca nu exista o zii in care sa nu se certe cu colegii ei (chiar si in vacantat). Totii sunt plini de bani si fitosi! Eu nu suport asta! Nu totii de la noi din clasa sunt fii de patronii, si chiar daca nu invat ca ceilaltii din clasa si am mai multe,, posibilitatii materiale " sa zic asa nu sunt cu nasul pe sus cum sunt cei din a 6-a C. Eu merg la scoala de drag pentru ca stiu cat radem impreuna si cat ne distram. Pot spune ca suntem cea mai unita clasa. Daca cineva se cearta cu un coleg ceilaltii se baga imediat pentru ei. Aaaa si eu am fost in excursie cu prietena mea cea mai buna care e in a 6-a C si totii s-au luat de mine si imi ziceau,, Nu ti-ai adus si clasa de vacarii cu tine?". Deci niste nesimitii. Apoi am fost intr-o excursie cu clasa mea si ne-am distrat perfect!
Cum o conving pe mama sa nu ma transfere la alta clasa? cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying

20 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu eşti printre cei mai buni elevi din clasă şi scrii în halul ăsta?!
Are dreptate mama ta să vrea să te scoată cât mai repede din colectivul ăla nociv.
Şi crede-mă că ai să te duci la şcoală dacă nu vrei să fii o semi-analfabetă fiţoasă cu două clase mai mult ca trenul.
Ai văzut ce s-a întâmplat la bac şi la capacitate/evaluare naţională/test naţional/dracu' ştie cum o să se mai cheme?!
Aia te aşteaptă şi pe tine!
Mai bine ia şi ţine-te de învăţătură că aia o să te ajute peste ani, nu faptul că ai fost într-o clasă unită de golani analfabeţi lipsiţi de respect.

N-ai decât să te superi pe comentariul meu însă acesta este adevărul.

Numai bine.

| IubesteEa a răspuns:

La ce scoala esti?happy roag-o frumos sa nu te transefere la clasa aia ii zici si tu ca acolo in clasa ta ai prietenii si nu poti sa te despartii de ei si la 6c ca sunt numai fitosi si o sa isi bata joc de tine succes:* funda?

| bebelusa_9541 a răspuns:

Incearca sa ii explici mamei tale ca nu te poti desparti asa usor de colegii tai si ca daca vrei sa inveti inveti in orice clasa ai fi...si nu iti face griji asa si la mine toti profii ziceau ca suntem mai slabi decat clasa paralela si pana la urma s-a dovedit ca s-au inselat! am fost in acceasi situatie ca tine dar am convins-o pe mama ca acolo unde iti sun cei mai buni colegi iti este si sufletul si e mai bine sa fii cu ei! daca mai vrei vreun sfat lasa un mesaj si te mai ajut! pup si mult succes in,, INFLUENTAREA MAMEI"

| Ervin a răspuns:

Ii zici ca pleci de acasă dacă te transferă şi îi povesteşti tot ce ne-ai zis nouă. imposibil să nu funcţioneze.

| RaZ4Ing a răspuns:

1 repedi de prea multe ori in ce clasa esti si in ce clasa e pr ta cea mai buna 2 convinge`o ca daca tu nu vrei sa inveti nu inveti. daca tu vrei sa inveti inveti si asta i`ai dovedit`o deja pentru ca inveti bine. asa ca daca te transfera acolo nu o sa mai vrei sa inveti si gata big grin Bafta Copilu`!

| mFlorian a răspuns:

Impune-te. spune-i ca nu-ti convine acest lucru.

| BOOBZen a răspuns:

Ar trenui sa-i povestesti cele intamplate,ca copiii din acea clasa sunt ignoranti si lipsiti de sentimente, si ca mama ta sigur nu are un astfel de copil.Mai ales ca inn acea clasa nu te potrivesti deloc cu copiii de acolo, sa-i dovedesti ai putea sa le spui prietenilor tai sa le spuna mamei tale ca este adevarat.Ar trebui sa incerci aceste sugestii, poate merge.

| Biib28 a răspuns:

Heii. :*
Îi poţi explica cum stau lucrurile, îi spui că te vei acomoda foarte greu, bineînţeles, aşa este, deoarece tu eşti obişnuită cu colegii tăi şi cum spuneai că sunteţi o clasă unită, posibil să numai fie niciodată la fel dacă te muţi, probabil o să se poarte urât cu tine după câte am înţeles că vorbeau aşa cu tine în excursie. Mie nu mi-se pare destul de ok. Printre lucrurile pentru care mergi la şcoală sunt PRIETENII. Ei te ajută şi la bine şi la greu happy. O să se schimbe multe. happy.
Sper că te-am ajutat scumpaa. :*

| RockLover94 a răspuns:

Nu pot sa-mi spun decat succes...Si sincer cred ca ar trebui sa te muti.Invatatura e mult mai importanta decat prietenia, mai ales in scoala generala.Te asteapta mult prea multe in liceu si ai nevoie sa fii pregatita 100% pentru elstraight faceEu sunt la liceu si este foarte greu.Toata chestia asta cu "clasa unita" e trecatoare, crede-ma.

| MissDelevingne a răspuns:

Spune-i ca iti este mai bine in clasa unde te-ai obisnuit

| JusTMeEmmY a răspuns:

Ii spui :Ba femeie lasa-ma

| albina a răspuns:

Explica-i incet si cu calm mamei tale de ce nu vrei sa te transferi. Nu o ameninta vei inrautati situatia. Asta e singura ta solutie si incearca sa o intelegi pe mama ta. Este un motiv oentru care doreste sa te transfere. Afla motivul si poate iti vei schimba parerea.

| mihai10_8918 a răspuns:

Incearca sa ii spui cat de prosti sunt cei din clasa a 6-a C. Funda?

| Maryana11 a răspuns:

Ii spui ca acolo nu te intelegi bine cu ceilalti si cu cei de la tine te intelegi cel mai bine si daca o sa te transfere nu o sa te mai duci la scl si nu o sa mai inveti. si sa vezi ceva o sa functionezewinkingSper ca te-am ajutat:*

| Cristiann_2359 a răspuns:

Incearca sa ii spui si ei argumentele acestea de mai sus si convinge pe cineva sa spuna ca cls e rea.

| StelistaPanaLaMoarte a răspuns:

Pai nu poti sa ramai in a 6-a A pentru ca daca sunt doar 5 copii si decat tu care invatati, trebuie sa va mutati pentru ca acea clasa se poate desfiinta. Crede-ma si eu am o clasa de prosti si tot o sa trebuiasca sa ma mut in cealalta. Deci nu poti face nimic sad DIn pacate... imi pare sincer rau pentru tine.

| Minerva_3620 a răspuns:

Ii spui ce ai scris si aici.
Oricum, nu vad de ce trebuie sa faci atata caz din asta. In fond, nu te muta la alta scoala sa nu te mai poti vedea cu ei. O ai pe cea mai buna prietena acolo, in ore te distrezi cu ea. In fond, daca IV C e o clasa atat de buna, se presupune ca sunt cat de cat atenti in timpul orelor, deci n-au cu ce sa te deranjeze. Si in pauze te intalnesti cu fostii tai colegi. happy
Nu cred ca sunt 30 de copii la fel acolo! Fii mai deschisa la noutati si nu mai pleca urechea la tot felul de zvonuri! Sigur mai sunt copii ca tine si cea mai buna prietena a ta. Si daca nu sunt, in fond esti la scoala pentru a invata, nu pentru a te minuna de bunurile materiale ale altora.

| angel_9200 a răspuns:

Buna, numele meu este iasmina! Stii eu chiar vreau sa te ajut. Uite eu am ales sa merg in clasa a-5-a la,,GRUPUL SCOLAR OVID DENSUSIANU ", chiar daca erau multe alte scoli mai cunoscute si mai,,, bune,,, zic altii.Adica eu ma gandesc ca nu conteaza clasa in care esti ci modul de cum inveti.incearca si tu sa ii explici mamei ce inseamna pentru tine colegii tai, explica-i ce uniti sunteti si spune-i ce rea si fitoasa este 6 C. Arata-i tristetea ta si spune-i ca o sa ii multumesti din tot sufletul daca nu te transfera! sper sa ramai in clasa ta si sper ca ti-am fost de ajutor! EU AM TERMINAT CU 10 CLASA a-5-a ls,, grupul scolar Ovid Densusianu Calan,, sper sa reusesti si tu!

| HellDuck a răspuns:

Nu vad o problema asa mare in a te transfera.Sunteti in aceeasi scoala deci va puteti vedea in fiecare pauza, nu e cum nu i-ai mai vedea niciodata. Poate asa nu o sa mai faci parte din acea "clasa de vacarii".

| 50centov a răspuns:

Zii ca ai o fata acolo care iti plse tare de dinsa su nu vrei sa te dusi