| Floreenofficial a întrebat:

Salut! Ajutați-ma va rog cu un sfat.Mama lucrează la spital și are în fiecare lună 5-7 nopți, adică ture de noapte și incepand din iulie 2022 am descoperit că nu mai puteam sta singur seara, noaptea și vine tata acasă de la tara sa stea cu mine.Doar că problema e că uneori face panarama,scandal,eu sunt un băiat liniștit, vine cu nervi.Deci cum ar fi mai bine? Sa stau singur în apartament seara și noaptea când apune soarele,pot sta doar ziua sau sa continue sa vina el sa stea cu mine E cu toane,nu face mereu panarama, dar se enervează ușor.Mama pleacă la ora 18 și vine a doua zi dimineața după ora 7.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, dacă te apropii de treizeci de ani și nu ai un loc de muncă, poate de-asta.
Îmi pare rău că ești bolnav, dar încearcă să faci și tu un bănuț. Împărțit pliante, mers la muncă cu o rudă. Munci de-astea la negru măcar.

| Floreenofficial explică (pentru anonim_4396):

Am indemnizație, primesc in fiecare luna o suma.

13 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se poate sa vina altcineva din familie sa stea cu tine, iar apoi tu sa ajuti acea persoana la treburile casnice zilnice, in schimb? In felul asta te faci util si nici nu-i mai dai prilej tatalui tau pentru a se enerva, sau pentru a-si descarca nervii pe tine.

| Floreenofficial explică (pentru dullcat):

Buna.Nu ajut, mi se face urat seara și noaptea.

| dullcat a răspuns (pentru Floreenofficial):

Pai noaptea trebuie sa dormi. Tu stai treaz inclusiv atunci? Nu poate veni o vecina sa stea cu tine pana adormi?

Iti poti lua un animal de companie, de exemplu o pisica, care va dormi cu tine.Ele adora sa doarma pe pat alaturi de proprietari, sau chiar asezate pe ei. laughing

| Floreenofficial explică (pentru dullcat):

Nu stau treaz, dar am emoții, sunt stresat până adorm.Nu poate veni niciun vecin, din păcate.

| teclado a răspuns:

A venit însărcină?
De ce face scandal?
Tu câți ani ai?
Pune mâna si invață o meserie care sa iti ofere banii de chirie si mâmcare
Si oleacă din casa lor
Mergi pe picioarele tale
De ce iti e teama sa pleci?
Pt ca si frecat meta la scoala in loc sa inveti sa vopsesti masini ceva util sa faci covrigi sa filetezi tevi de gaze sa montezi prize
Poate că ai ales un liceu filozofic sa cânți lucrafărul in metrou
Da si asta cu luceafărul in sutobuz merge

Dar dacâ si posibilitatea sa înveți ceva real concret palpabil sa faci cu mâinile tale iti poți lua un job

| anonim_4396 a răspuns (pentru teclado):

Suferă de schizofrenie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru teclado):

Nu știu cum se manifestă această boală.

| Floreenofficial explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc mult pentru ajutor.Multumeeeesc.

| ponturi a răspuns:

Stai singur, asa ai liniște si te călești. Vezi blogul pestrada.ro poate gasesti ceva sfaturi utile si la fel urmareste canalele de Youtube DinExperienta supravietuireurbana si Antrenamente cu Sarmy sigur ai sa gasesti sfaturi utile.

| Floreenofficial explică (pentru ponturi):

Am stat de multe ori singur.Crezi/Credeți că ar fi timpul sa incerc din nou sa stau singur și noaptea?

| ponturi a răspuns (pentru Floreenofficial):

Cu siguranta DA. Cati ani ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ponturi):

E născut în 1994. Suferă de schizofrenie.