| Miron_Albert_1996 a întrebat:

Am 12 ani iar laptopul meu (de care am fost mulțumit) s-a stricat, iar eu sunt foarte trist pentru ca jucam samp și mă distram mult. Eu am observat din timp ca are probleme cu răcirea, cooler-ul fiind plin de praf, eu le-am spus părinților ca nu mai rezista mult și am cerut voie să îl curat. nu m-au lăsat pentru ca cică nu sunt expert dar știți ca asta este o treabă ușoară. intr-o zi eu m-am enervat așa tare încât am dat 3 pumni în tastatură și de-atunci și robocraft a mers în vreo 8 fps și chiar îmi pare rău de el pentru ca am multe amintiri frumoase cu el. iar prietenul meu are niște părinți care au un buget cât al părinților mei iar el are tot ce se poate (laptop,calculator la care în câteva zile isi va lua unitate nouă,telefon, tabletă, minge originală adidas) eu vreau doar 2 lucruri din ce are el laptop și o minge originală, mingea 100 lei + repararea laptopului 200 lei = 300 lei

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Nu s-a stricat, l-ai stricat tu. Probabil ca de la pumnii aia s-a desprins heat sinkul.
Singura solutie este fie sa il duci la reparat, fie sa il desfaci tu (cu sau fara acordul parintilor) si sa pui heatsinkurile la loc, sa pui pasta termica, sa scoti praful, etc.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alta data sa-ti dai 3 pumni in cap!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Buna asta! happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Copii turbati!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Si alintati! Bat din palme si cred ca la usa ii asteapta laptop nou. Sa-l roage pe Mos Craciun, poate se indura sa faca un efort! happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Asa e cand nu stiu sa pretuiasca un lucru!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Din pacate, asa e!