| scheulmarius01 a întrebat:

Am 18 ani și am o problemă cu părinții mei, in special cu mama mea. Recent m-am mutat din camera comuna a părinților, acum am una a mea, la doar 18 ani...și doresc sa imi mut calculatorul, dar mama nu mă lăsa și întotdeauna face urat când depășesc ora 20 la calculator, de parcă nu știu ce s-ar întâmpla, tot mă refuza când o întreb și nu spune motivul. Spune doar că nu am voie să îl mut la mine, iar locul acestuia este la ea in camera, groaznic. Parcă aș fi dintr-o familie comunistă. Ce as putea face?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Două PC-uri în casă ar rezolva problema!

| Holiday a răspuns:

"Am 18 ani..."
Recent m-am mutat din camera comuna a părinților..."

Ha?!?

| Yurisa a răspuns:

Sa incerci sa comunici cu ea sa vezi care e problema ei. Poate nu i-ai dat destule motive sa aiba incredere in tine, poate ai facut ceva ce a suparat-o in trecut.
Daca asa e ea eu zic sa iti vezi de viata si de viitorul tau, nu te pot controla la nesfarsit

| scheulmarius01 explică:

Foarte frumoase răspunsuri. Presupun că aveți 13 ani și sunt chefuiți, vedem când faceti 18-20 de ani și sunteți pe cont propriu.