| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si din iunie pana acum am stat cu o fata! Acum ea a ales să ne despărțim! Ea a avut o relație înainte de 7 ani cu un băiat! La început m-am purtat indiferent cu ea si ea ma iubea enorm! Încet încet am început să o iubesc si eu la fel de mult! Insa in ultimele 2 luni mama ei a ținut legatura cu fostul si încet încet i la băgat pe gât! A plecat odată la el A stat 4 zile iar apoi m-a cautat spunând că ma iubeste enorm si ca a gresit! Am iertat-o fara vreun reproș! Acum iar a plecat la el! Ea voia să ne mutăm doar ca acum nu aveam putere financiară! Crede-ti ca se va întoarce? Nu a sters pozele cu mine de pe Facebook si nici statusul! De luni nu mai suntem impreuna adica de 4 zile! Va rog niste sfaturi sincere!

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ramanea cu tine a 2-a oara mai ziceam ca hai, a gresit, dar deja cand face aceeasi greseala a 2-a oara... Cred ca ai inteles si tu

| Andrei9716 a răspuns (pentru Adry05):

Da ai dreptate...dar de ce nu a sters pozele cu noi! Asta imi de de gândit

| Freya1 a răspuns:

Ati gresit amandoi si cred ca nu mai trebuie sa se intoarca.
Ea a avut totusi o relatie de 7 ani.7 ani ce nu sunt tocmai o joaca in viata unui om iar cand a inceput sa te placa si iubeasca pe tine tu nu i-ai oferit ce avea ea nevoie atunci: sprijin, iubire, atentie, afectiune, siguranta ceia ce a pus-o un pic in cumpana si s-a lasat usor influentata.Plus ca voi ne avand posibilitatea de a va muta trebuia sa stea la mama ce probabil o presa sa se reampace cu fostul.
Doar ca si ea la randul ei trebuia sa se hotarasca si sa constientizeze ca nu e ok sa vi si sa pleci din viata unui om asa, si nici sa iti decida altii asa viata.
Cred ca nu va iubiti suficient si atunci nu are rost sa mai pierdeti timpul. Daca tu o iubeai pe ea ii ofereai ce trebuia sa ii oferi, iar ea daca te iubea pe tine rabda putin si nu pleca la fostul.Asa ca doar pentru ca v-ati obisnuit unul cu altul si va e comod ca va aveti la indemana nu merita sa va impacati ca doar va folositi reciproc.

| Andrei9716 a răspuns (pentru Freya1):

Dar trebuia sa plecam amândoi în Anglia sa facem bani sa ne mutăm sa ne cumpamaram o masina! Atunci daca nu ma iubeste de ce m-a sunat plângând si urlând ca ea nu poate sta fără mine? Maică-sa a zis ca nu e sănătoasă cand a văzut cum face! De aceea nu inteleg.plus faptul că nu a sters nimic de pe Facebook nu a schimbat parola.de ce nu face chestiile astea. esti fata poti sa spui

| Freya1 a răspuns (pentru Andrei9716):

Pai da vorbeste cu ea ca ai gurita si intreab-o daca o tine cineva cu forta langa ala ca poate are probleme si tu o "salvezi". Daca te iubeste asa mult nu pleca de buna voia la fostul.

| Andrei9716 a răspuns (pentru Freya1):

Da ai dreptate ...probabil ca o sa șteargă si pozele alea! In fine

| Freya1 a răspuns (pentru Andrei9716):

Pozele alea pot sa fie nesemnificative in asemenea situatie.Si eu am mai avut poze cu fostul o perioada de timp fara sa il mai iubesc si pe actualul nu la deranjat. Apoi le-am sters intr-un tarziu.
Acuma eu nu zic ca 100% nu te iubeste, dar atunci care ar fi cauza pentru care acum nu e cu tine si e cu ala?

| Andrei9716 a răspuns (pentru Freya1):

Nu ma judecati ca va intreb sau ca am dubiile astea! Dar eu o cunosc bine de tot si nu este genul de fata cum se intelege din ce am spus eu! Chiar ma iubeste. Dar cred ca nu isi da seama acum fiind împinsă de la spate de anumite împrejurări! De aceea zic ca este posibil sa se întoarcă! A facut pentru mine ce nu a facut pentru ala in 7 ani! Va spun sincer ca ea nu cred ca conștientizează 100% acum. Nu cred ca e hotărâtă 100% pe el. Nu zic ca nu trebuie sa o iert si a 2 a oara dar cand iubesti si simti la fel din partea cealaltă încerci să ierți. Nu cred ca o pot face si a 2 a oara dar na

| OldSoul a răspuns:

Serios, intrebarea ta e "Crede-ti ca se va întoarce?"?
Frate, tu acum nu ar trebui sa pierzi timpul pe TPU, ar trebui sa fii in oras la agatat, relatia asta e gata.
Sau mai bine spus era gata de cand a plecat prima data la el.
Daca tu vrei sa te amagesti si chestii, e treaba ta, dar nu ar trebui sa accepti asa ceva.

| Andrei9716 a răspuns (pentru OldSoul):

Ai dreptate fratior nu crede că sufăr acum asa mult doar ca am o parere de rau pentru ca putea fi altfel! Si am vazut ca se poate orice in viata si nu te cunosti pe tine apai pe altul 100%! Eu nu credeam înainte de ea ca pot sa iert asa ceva! Dați-mi trecute eu am fost cel care a lăsat! Se întoarce roata laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"La început m-am purtat indiferent cu ea si ea ma iubea enorm!"

Ai raspunsul mai sus. I-ai dat importanta prea multa, a preluat controlul, gata, a castigat jocul, Game Over! Asta-i paradoxul femeii... Un sfat sincer, da-i la mu13, un scuipat in ochi si un sut in c*r pe scari la vale. O scarba ca toate scarbele. O vrei inapoi, esti prost pana la marginea universului. Isi bate joc de tine tinandu-te de mana.

| nurckye a răspuns:

Te iubea maxim, nu mai putea de iubire dupa cateva luni, fii sigur laughing... si-ar fi dat sufletul pentru tine.
E o paparuda probabil, asa fac astea. In loc sa plangi du-te si baga-te pe altele. u e ca si cum ar fi ultima fata din viata ta, sunt altele mult mai bune. Nu aveati nimic special. Cel mai probabil doar o plimbai prin Cismigiu, va dati mesaje de nb si maxim o data ati fost la munte impreuna. Du-te baga sala, invagta o limba straina, baga-te pe blonda aia misto de la facultate cu care n-avusasi curaj pana acum sa vorbesti. Oricum era urata fata. Te-a mai si inselat. Gaseste una serioasa, asta e o copilareala. Daca o iei inapoi va face la fel, oricat de multe ori ti-ar mai zice ca a gresit si ca nu se va repeta.

| Andrei9716 a răspuns (pentru nurckye):

Inteleg ce vrei sa spui. Nu este prima femeie din viata mea stai liniștit dar cu ea m-am simțit cel mai bine.