| Anonguystranger a întrebat:

Salut, am avut o relatie de 7 luni care s-a sfarsit de curand si vreau sa gasesc o cale prin care ma pot impaca cu ea. Motivele despartirii au fost mai multe greseli facute de mine, minore dar multe, unele gen ca ma ruga sa fac ceva dar uitam si plus ca erau cateva fete care tot imi scriau, nu m-au lasat deloc in pace si ea era foarte geloasa si isi descarca toata furia pe mine. In ultima vreme a trecut prin chestii cam naspa si a fost stresata si nervoasa, am facut o greseala minora si in acelasi timp mi-a scris o tipa si dintr-o data a inceput sa se enerveze, sa strige, sa ma injure si mi-a dat block pe cam tot ce se poate fara sa ma lase sa mai spun ceva. Zilele astea m-a sunat si a spus " uite, stiu ca nu e vina ta, dar eu m-am saturat sa ma enervez de fiecare data, doar imi face rau, stii ca te iubesc dar momentan nu mai pot asa, poate daca trece timp o sa pot sa nu mai fiu suparata pe tine, dar acum nu pot"acum putem vorbi doar prin mesaje, eu nu mai stiu ce sa fac, nu vreau sa o pierd sau sa pierd ce simtim unul pentru celalalt, chiar o iubesc si as face orice sa pot sa ma revansez sau macar sa se gandeasca mai bine, multe greseli erau facute din prostie, niciodata nu am vrut s-o pierd sau sa ii fac rau, doar ca sunt o persoana mai lenesa si cam ghinionista. Vreau o metoda draguta prin care pot sa imi cer scuze, ceva mai special. Ceva idei? Tinand cont ca doar prin mesaje pot vorbi.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ii comanzi un buchet de trandafiri rosii care sa fie trimis la ea acasa.
In locul tau as taia-o cu fetele, ai de ales intre ele si ea. Si nu mai uita ce ii promiti, pentru ca ii transmit mesajul ca nu este importanta.

| Pool77 a răspuns:

Totusi ce e mult e cam mult. Nu te poate tine-n lesa ca pe un copil micuti si sa aiba grija de tine 24/24. Ai nevoie si tu de o zona intima. In orice relatie intai ai nevoie de incredere.E prea geloasa si mi se pare un pic cam fitoasa/isterica reactionand atat de dur doar pentru cateva scrisuri... Habar n-am ce au ele in gand, insa las-o in pace pentru ca are nevoie de timp. Explica-i ca n-ai inselat-o ci doar ai vorbit cu fetele respective si ca ai nevoie is tu de o viata personal cel putin minima. Daca nu intelege eu as lasa-o acolo. Bafta.

| Fluflosenie a răspuns:

Pai in primul rand eu as zice sa astepti 2-3 zile sa se mai linisteasca sa mai treaca problemele.
In al doilea rand pentru gestul care l-ai putea face ar fi ceva special, mic si dragut. Tu o cunosti. Ceva ce sa o emotioneze, ceva sentimental. Ai putea sa incerci sa ii faci tu ceva, chiar daca nu ar iesi perfect. Ai putea incerca, un colaj mare, pe un carton sau lemn de pluta, cu diferite poze, lucruri minore dar sentimentale, sa scrii pe biletele cate ceva dragut.