| dorutzu92 a întrebat:

am facut o greseala acum cateva zile fata de fosta mea iubita. dupa ce ne-am despartit eu am avut niste poze cu ea dezbracata si am decis sa le trimit la toti apropiati ei. acum as vrea sa-mi cer scuze fata de ea, fata de parinti ei si fata de toata lumea. cine poate sa ma ajute cu un mesaj frumos? vreau sa o fac public, adica sa-mi recunosc greseala fata de toata lumea.

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai "noroc", vei putea cere scuze in fata instantei de judecata si... vei plati daune morale cat nu-i e rusine!
Sigur, in acest caz va inmulti pretentia cu numarul de cunostinte la care a ajuns poza.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Scuzele astea chiar nu isi mai au rostul.
Trebuia sa te gandesti inainte.

| Adry05 a răspuns:

Il scrii degeaba, tot o scarba ramai pentru ce ai facut. Macar nu mai face circ si cere-i doar ei personal in privat scuze. Nu mai baga motive si vrajeli ca le bagi degeaba, doar pici in penibil mai rau.

| Aasdfghj a răspuns:

Nu meriti nimic. Nici macar sa-ti ceri scuze nu esti in stare. Ne ceri noua sa iti facem textul laughing)

| relian a răspuns:

Ce mesaj frate lasao asa cum a cazut, pana la urma cei asa de grav nu vad, niste poze, apoi ai aratat adevaru nu?laughing ca doara nu eram eu in pozele alea.O femeie adevarata nu se lasa pozata de orice amator de sex, faci poze cand o sa fii mamritata stiu si eu relatie din aia lunga sai ajunga.Stai linistit ca o sa treaca.Asta e se mai intampla.Ea asa ca idee sia cerut scuze ca ti-a dat liber? Pun pariu ca nici nu i-a pasat, tu poate ai bagat ceva sentimente, una alta ea pur si simplu a calcat peste ele, Sincer n-are de ce sa iti para rau daca tu asa ai considerat la momentu ala.Ca nu se face asa ceva da,mai toti pe aici dau din gura,doara vorbesc,esti o scarba si mai stiu eu ce alte din astea, dar adevaru este -cati oamenii au curaju sa spuna partenerului ce nu-i place la el? Sau cati au curaju daca ceva nu le place si vor sa se desparta, dara pleaca pur si simplu fara absolut nici o explicatie, de ce? Atunci nu mai dau din gura, ce bine e sa fii pe margine si sa-ti dai cu presupusu, dara cand is pusi in situatie fug fara nici o explicatie.Te asigur ca asa se intampla cu peste 90% din cazuri atunci cand oamenii se despart ei nu vorbesc din ce motive se despart, pur si simplu nau curajul asta.Dar sa vii pe net sa dai sfaturi altora este f usor.Laso asa ai facut ce ai simtit, ea a facut la fel, tie acu iti pare rau, dao la jalea, oricum nu ai cui arata cati pare rau.Stii ce conteaza cel mai mult? Cereti tie singur scuze in sinea ta, conteaza f mult daca te simti vinovat, inseamna ca ai ceva constiinta, spre deosebire de ea care ti-a dat papucii pun pariu fara explicatiii.

| dorutzu92 explică (pentru relian):

Multumesc mult! ai dreptate e o poveste foarte lunga dar nu vreau sa ma scuz, gestul care l-am facut este foarte urat. ea prin comportamentu ei m--a facut sa trimit pozele

| Freya1 a răspuns:

Ma tu nu stiu ce sa faci dar ea ar face bine daca ar depune plangere la politie sa iei o amenda zdravana sau inchisoare

| danay72 a răspuns:

Doar tu ar trebui să sti ce sa spui, dar fa acest lucru cu multă sinceritate.Dar ai răbdare, ca să te ierte va dura mai mult timp.Dar nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| RainmakerX a răspuns:

Astea se numesc "Scuze cu capul spart".
Pe scurt... sunt degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai facut ba. ce-ai facut!

| kandaraki a răspuns:

Pai tu nu stii dar ai o mare problema: fata daca e desteapta te da in judecata si iti face asa mari probleme, ca nu iti poti imagina, plus ca iei si o bataie ( fata ar ruga pe cineva sa te prinda la colt si sa te bata) - dreptul la spatiul privat.
Scuzele tale sa ti le bagi in fund, nu mai conteaza.
Iar pentru fapta ce ai facut denota ca esti un imbecil prost si fara creier, bine ca te-a lasat, sper sa ramai singur toata viata!

| munteanuionvictor a răspuns:

Îi spui ei personal:îmi pare rău, te rog să mă ierți. Sau îi trimiți un mesaj.

| AndreiWeisz a răspuns:

Dorule, esti o abjectie de om. Nu pot sa inteleg acesti baietasi ca tine care nu sunt in stare sa treaca peste o femeie si sa mearga mai departe cu viata lor. Indiferent de ce-a facut, puteai sa-ti bagi picioarele in ea si sa-ti vezi de treaba ta. Faptul ca ai trimis acele poze arata mai degraba ca ai un caracter jegos si ea va fi oricum victima din toata povestea asta, iar tu perversul frustrat. Parintii ei cred ca nu vor sa auda de tine, posibil sa-ti si sparga moaca taica-su daca te vede. Nu mai ai ce sa faci acum, i-ai facut praf viata fetei, incearca sa te impaci cu ideea ca esti un jeg si treci peste.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ai dat cu bâta în baltă!
Ce o fi fost in capul tau, gelozie, răzbunare?
Macar sa iti fie o lecție de viață sa nu mai greșești, videca-te de gelozie, gelozia este o boală psihică care s-a dovedit de-a lungul timpului motivul celor mai multe crime din dragoste.
De reparat ce ai stricat este greu, până si scuzele sunt de prisos dar încercată macar.

| dorutzu92 explică (pentru ShamelessQboy):

A fost o nebunie de moment nici eu nu explic de ce am facut-o ....razbunaree nu stiu ce sa zic de gelozie e posibil sa fi facut asta si din geloziee imi pare atat de rau

| Nevroza a răspuns:

Ce scuze sa iti mai ceri dupa ce i-ai publicat intimitatea si i-ai distrus spatiul personal. Las-o asa. Alta data nu mai faci.

| DroIja a răspuns:

Din cauza oamenilor ca tine s-a inventat, acum câteva miliarde de ani, crima.

| KlArt a răspuns:

Poți fi dat în judecată pentru asta! Dacă tot ai comis-o, arată-ne-o și nouă! laughing

| ovidiu29asd a răspuns:

Sistemul nostru de invatamant e de c***t, facem gramatica in prostie si se pare ca nu se lipeste de multi, matematici peste matematici si degeaba laughing Macar am putea sa facem dracu niste cultura civica sa invatam sa fim oameni, niste gandire economica, in fine...
Ca sa fiu si On Topic, ce ai facut tu e... o sa te superi pe mine daca iti enumar niste termeni, sub orice nivel. Indiferent ce ti-ar fi facut, absolut indiferent, daca aveai vreo urma de respect fata de tine macar, nu faceai asa ceva. Sfatul meu e sa o lasi in pace, sa uiti de existenta ei, de multe ori nu prea poti sterge cu buretele niste fapte/actiuni, e genul ala de faza cand daca spargi o farfurie degeaba iti ceri scuze fata de ea ca s-a spart, pentru ca va ramane tot sparta. In concluzie, daca ai avut vreodata vreo urma nu mai zic de sentimente, dar macar de simpatie fata de ea, nu ii mai scrie niciun mesaj nici ei, nici cunoscutilor ei

| Stefan831 a răspuns:

Acuma oricat de romantic te-ai screme sa iti iasa, orice mesaj nu prea mai are importanta. Tura viitoare, inainte sa faci ceva, gandeste inainte si pune-te in situatie. Si vezi daca ti-ar place o poza cu tine in pl goala, trimisa la toti ai tai. A? Cum ar fi?

| dorutzu92 explică:

Pur si simplu a fost o nebunie, recunosc ca am gresit. Nu ma mai gandesc sa ma impac cu ea niciodata dar parca totusi sinmt nevoia sa-mi cer iertare. Oricum multumesc tuturor pentru raspunsuri. O zi frumoasa!