| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am o intrebare, putin cam stupida intr-adevarlaughing dar vreau sa aud si opinia altora: De ce majoritatea fetelor prefera baietii mai slabuti?laughing adica eu mi-am luat flit de la ultimele 2 fete cu care am vorbit pe motivul ca,, esti prea mare" si cealalta,, mi-e putin frica de tine".
Da, sunt putin mai mare decat ceilalti baieti intrucat fac sala de 8 ani si am in jur d 125kg la 1, 82(nu sunt gras, ca daca eram gras stiam de ce ma evita fetelerolling on the floor).

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Pentru ca nu esti baiat, esti terminator... si ele sunt fete, si prefera baieti, nu terminatori, pentru ca le intimidezi

insa cand o sa ai de a face cu femei, nu cu fete, alea o sa roiasca in jurul tau, toate vor barbati inalti si cu muschi

| Onisim10 a răspuns (pentru JicaContra):

laughing

| Lilith1989 a răspuns (pentru JicaContra):

? Răspunsul ăsta ar merita fundă.

| JicaContra a răspuns (pentru Lilith1989):

/blush
mercic!

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune poze cu tine in tinder vezi cum sar toate pradatoarele pe tine. Altfel e posibil sa fi blestemat. Mie mi s-a zis asta cu blestemu si cred ca de aia nu am familie. Nu imi pare rau daca e adevarat sau nu cu blestemu am alte planuri in viata care nu implica femeiile

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Asta nu e un criteriu de alegere si nici o regula unde fetele ar alege baieti slabi.
Aici e vorba de atractie, chimie.
Doar un lucru e sigur, foarte putine isi vor spune motivul real de nu vor sa stea cu tine!

| Adry05 a răspuns:

Sincer nici eu nu m-aș simți confortabil cu un tip așa făcut

| Simpatic a răspuns:

Alea nu au vrut pentru ca ele probabil erau mici si slabe si tu esti mare si solid, ma gandesc cand zici 125 kg si 1, 82 la unul care face powerlifting de ex. ei bine esti mare, una de asta o aschie de 40 de kg vrea pe unul de 67-80 de kg.
Tre sa iti cauti una mai apropiata de tine adica inalta si cu 60, 70, 80 kg ca sa va potriviti, ca altfel una mica si slaba si tu mare si supraponderal (NU GRAS!) ati fi din alt film.
Pana la chimie iata ca conteaza si sa te asemeni cat de cat ca proportie cu persoana de langa tine.
Daca tot astea slabute iti plac, mai da si tu joc cateva kg sa nu le mai intimidezi
Banuiesc ca ai niste brate enorme, am eu 47 in brat laughing
Pe de alta parte exista si exceptii, iar o sa zica unii ca repet vechea mea ura fata de o anumita categorie de meserie veche, dar exista destule de astea finute, dragute si slabute si cu cate un rrom sau pescar langa ele fie indopat cu steroizi fie mare gras si burtos, deci alea de ce nu-s intimidate? am mai mult sange in bocanci sau cum.
Nu ai gasit persoana potrivita zic.
Si ca sa fie o persoana potrivita trebuie sa va apropiati cat de cat ca si carater, ca si aspect nu unul de 2 metri si alta de 1 metru 20 (am vazut cazuri) si nu in ultimul rand sa se apropie de tine cat de cat si ca gabarit. Stilul tau este apropiat de cele care fac volei, handbal care au 80 kg si 1, 80, cu forme si proportii ok

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta este un mit fetele preferă slabi, am intilnit fete/femei care sunt casatorite cu barbati care au burtă si 125 kg, deci nu este deloc adevarat, dar este scuza lor (a fetelor) perfecta ca sa nu i ti spună clar ca nu vor sa fie cu tine. Trebuie sa mai cauti ca sigur fete sunt destule nu doar acestea pe care le ai cunoscut, dar toate sunt pretentioase, au fițe vor doar bani, cadouri si nimic serios aventuri.

| Sofer a răspuns:

Dacă fetele alea o fi slăbuțe și tu mega muscle. Ai nevoie de o fata înaltă și sa fie și ea lucrata la sala.

| johnnny123 a răspuns:

Realitatea este ca te afli intr-o categorie de greutate extrema, care nu atrage pe toata lumea. Nu inseamna ca nu atrage pe nimeni, inseamna doar ca numarul de persoane care sunt atrase de dimensiunile tale este mai redus.

Acum cinstit vorbind, tu spui ca nu esti gras. Poate e adevarat, Dar la fel de adevarat este ca un om de 1.82 si 95kg este considerat un om foarte masiv. Deci tu esti cu 30kg mai greu decat ceea ce oamenii percep deja ca un om masiv.

Asa cum un barbat ar avea o retinere sa iasa cu o fata cu 20 cm mai inalta, le fel si o fata poate avea o retinere sa iasa cu un barbat care are mai mult decat dublul greutatii ei. Este de inteles.

| alina2k18 a răspuns:

125 kg la 1, 82 m si nu esti gras?
laughing
Si nici nu ai ceafa lata, nu?winking

| Panamax a răspuns:

Nu esti gras, ai doar obezitate de gradul II.

| seth2016 a răspuns:

Addi886b, intrebarea nu e deloc stupida. Poti sa reflectezi la ce iti spun altii despre tine. Uneori e placut, alteori neplacut.

Cand isi aleg un partener pentru fetele din Romania conteaza cel mai mult daca exista interese comune, pe locul doi, aproape in aceiasi masura, pun in general personalitatea, felul de a fi al baiatului.

Aspectul fizic este si el important, dar nu e printre primele locuri. E o vorba pe la noi, barbatul sa fie un pic mai frumos ca dracu.
Modelul masculin s-a schimbat in ziua de azi, sunt importante carisma, siguranta de sine, maturitatea emotionala, simtul umorului.

Exista bineinteles si abateri de la norma. Sunt fete care pun pe primul loc puterea fizica, sanatatea, aspectul de "bine facut", six pack, inaltimea etc.

Nu te descuraja, cauta in continuare. Tine cont de ce spun altii despre tine si schimba la tine ceea ce consideri ca merita schimbat.

Succes!

| troleibuz a răspuns:

Daca ai muschi arati ca un patrat cu 35 de kg in plus. Ai 182 care nu e tocmai o inaltime care sa intimideze. Problema e latimea.

| Michaeel a răspuns:

Probabil se simt intimidate de tine. Nu toate fetele prefera băieții slăbuți căci nu toate au aceleași "gusturi". Fetele câte te-au refuzat poate ca erau mai sensibile și vor un băiat ca și ele. Ești inalt și ai masa musculara, dacă fetele alea erau mai micuțe încă un motiv de ce s-ar simții intimidate.

| Onisim10 a răspuns:

Eu iti dau un raspuns care cred ca e cel mai adevarat.
Fetele prefera baietii mai slabi, deoarece vor sa ii bata, cu astia mari nau ce face, dar pe astia mai mici... Dumnezeu cu mila...

| CataCatalin994 a răspuns:

Sunt ori intimidate fizic, fie emotional. Daca sunt intimidate fizic, inseamna ca trebuie sa fi mai chill ca si limbaj verbal si corporal. Inchipuie-ti mai ales daca ai si vocea mai groasa, si esti si de 3 ori cat ele, si mai esti si indraznet, se sperie. Trebuie sa compensezi faptul ca esti masiv fizic, cu o atitudine mai relaxata.

Daca sunt intimidate emotional, inseamna ca se simt prost ca arati mai bine decat ele. In cazul asta pari prea inabordabil si trebuie sa incerci sa pari mai uman. Eu pe sfarsitul facultatii, indiferent unde ieseam, imi ciufuleam intentionat parul, si imi mototoleam tricourile si camasile, altfel fetele doar se holbau la mine dar ma ocoleau.

| Anonim8282828 a răspuns:

Eu sunt fata si hai sa iti spun opinia mea: Fetelor le plac baietii mai slabuti pentru ca cu ei nu au senzatia aia de "poate il enervez si ma loveste",dar fetele adevarate te iubesc indiferent de cat de inalt, solid, gras, scund, frumis sau urat esti, asa ca cauta una care sa nu se uite la tine ci in ochii tai, spre sufletul tau, la caracterul tau.Esti frumos asa cum esti. happy

| Lilith1989 a răspuns:

Nu tuturor le plac cei slăbuţi. Mie îmi place bărbatul să fie bărbat. Acum nu știu tu dacă la greutatea ta ai doar masă musculară sau și ceva slănină, pentru că dacă e și ceva slănină nici mie nu mi - ar plăcea.