| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cam 'delicata'. De cand am intrat la liceu un baiat de la mine din clasa se ia de mine (precizez ca sunt intr-o clasa numai de baieti). Adica de fiecare data cand intru in clasa spune 'A venit foca', in pauza cand stau in banca si discut cu un alt coleg vine si se ia de mine, ma injura si da in mine cu pumnul in zona umerilor spunandu-mi ca am fata de cerut pumni, iar cand el da in mine mai vin si alti colegi... Nu stiu ce sa mai fac, de la inceputul anului e asa. Vin acasa cu vanatai pe umeri si incerc sa le ascund de parintii mei, nu vreau sa par un copil cu probleme sau ceva de genul, nu pot sa dau si eu in el pentru ca el se duce la sala, iar eu nu vreau sa-mi fac probleme... Doresc seriozitate va rog, multumesc.

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Fuc.k off guys, poate sa vorbeasca si cu groparu sa le sape gropii, degeaba.Nu se vor potoli, sunt patit, in copilarie eram mic si dolofan, acum sunt mai solid si mai robust ca majoritatea din generala/liceu cu care eram in generatia aceea.Acum,numai gasesc si eu papitoi din astia taranosi sa caute scandal, ca le dau firar botu lor al dracu.De obice ma infig in copii astia de se ia degeaba de alti.Cauta si tu unu mai 'mare' asa du-te cu el de 'manuta' la scoala si arata-i pe aia care te supara. Daca se infige ala doar verbal putin in ei, le dardaie sutienele.Nu rezolvi nimic cu pacea,violenta duce la mai mutla violenta,insa cu vorba, spusa pe un ton mai rastit din partea cuiva care o sa para super serios, de fapt ce vorba, INTIMIDARE direct. punct, la subiect si fara eroare, cauta pe cineva care ii intimideaza happy

| T0T a răspuns:

Nu ai profesori, parinti? Vorbesti cu ei.

| Anonimul12345678 a răspuns (pentru T0T):

Profesorii nu dau un ban, vin la ora si gata, diriginta nici atat...
Parinti... Nu vreau sa scad in ochii lor.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Anonimul12345678):

Nu vei scadea niciodata in ochii parintilor tai, nu pentru ca le-ai cerut ajutorul. Daca faceai tu o greseala si apoi le cereai parintilor sa te scaota din ce te-ai baga singur, atunci era altceva. Insa nu atunci cand este vorba de o chestie pe care nu o poti controla.
Discuta cu ei si cere-le sfatul. happy

| catanavip a răspuns (pentru Anonimul12345678):

Nu scazi in ochii lor toti intampinam la un moment dat probleme de genu asa ca ia atitudine si nu mai sta pe ganduri. Vorbeste cu tatal tau e barbat explica-i situatia el o so inteleaga mai bine

| T0T a răspuns (pentru Anonimul12345678):

Daca tu crezi ca scazi in ochii lor spunandu-ți problemele, ai o problemă.

| Doub a răspuns:

Spune-le parintilor tai.winking

| Mayar a răspuns:

Da-le alta ocupatie. Fa, de exemplu, farse la nesimtitul acela. O sa fie preocupat sa descopere cine e, nu sa se mai ia de tine.
Inventeaza niste scrisori sau farse, cum am zis si da-i de lucru. Din cate mi-ai spus, inteligenta ii lipseste.

| Vvistula a răspuns:

Scoate telefonul si spune-i ca il filmezi si ca te duci la inspectorat si daca da, il filmezi si te duci la inspectorat sa vezi dupa ce il aranjezi. Daca eram in locul tau nu stateam sa dea in mine, ma luam la bataie cu el chiar daca era de 2 ori cat mine, asa nu s ar mai fi luat de tine, dar daca stai si rabzi normal ca nu o sa se opreasca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Discuti cu parintii.Numai dupa ce vor veni ei la scoala si diriga va vedea ca e ceva serios, atunci va inceta chinul.lasa mandria si spune-le parintilor.Cat timp ai sa inghiti? Fa rost de numarul de tel al acelui smecheras si da-mi-l, sa bag putin frica in el. Din doua mesaje date de mine, te va lasa in pace, iti garantez/

| CookieFace a răspuns:

Pai aici nu scapi de el daca nu ii arati ca nu esti asa de moale precum crede el.Singura solutie e sa "ii arati cine-i sefu" ...sa zic asa. Daca spui ca nu te ajuta profesorii, atunci nici pe el nu il vor ajuta no?

| georgi91 a răspuns:

Vorbeste cu diriginta/dirigintele sau mergi direct la director!