| anonim4441 a întrebat:

am o problema ma cert cu maicamea si nu ii aduc nici o bucurie nici cu scoala si cu nimic si vreau sa ma schimb si nu stiu cum sa o fac straight face adica nu reusesc help dau funda pntr un sfat bun

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Apropie-te de Dumnezeu.

| anonim4441 explică (pentru William):

Mda... dar u esti credincioasa dupa cum vblaughing) nu william nu zic ca nu cred in Dumnezeu...

| William a răspuns (pentru anonim4441):

Ai zis cumva ca eu sunt credincioasa? Poate ai vrut sa spui credincios, William este nume de baiat nu de fata.

| AngelliGina1981 a răspuns:

Poate cere ea prea mult de la tine. Asa sunt parintii, au asteptari si nu poti sa ii convingi cu nimic. Tu nu poti decat sa fii cuminte, sa nu bei, sa nu te droghezi sa nu iei sida de pe undeva. Daca esti minor/a atunci respecta orele de venit acasa. Si daca mama ta iti reproseaza anumite lucruri nu tipa la ea, stiu ca e greu insa asta da nastere multor rabufniri nedorite. Poti incerca sa iei ceva premii sau diplome la activitati care tie ITI PLAC, asa va vedea ca, chiar daca cu scoala nu stai perfect, ai totusi ceva de care sa te agati in viata.

| Andr33ya a răspuns:

Vorbeste cu un prieten pentru a te ajuta cu invatatu..incearca sa iti schimbi si tu comportamentul.E greu cateodata sa-ti satisfaci parintii...(stiu cum e)sad

| anonim4441 explică:

Sa nu beau pai ma pocaiesclaughing

| anonim4441 explică:

A scuze laughing) deci esti credincios hmm

| SeeNobody a răspuns:

Buna! Incearca sa inveti mai mult si mai bine daca e posibil. Roag-o sa te asculte din lectii ca sa vada ca totusi inveti. Si poti sa o ajuti cu curatenia prin casa cu mici lucruri de ex sa speli vasele, sa stergi praful etc. Ai mai putea discuta cu ea despre mai multe lucruri pe care ai putea sa le faci ca sa o multumesti. Sper ca te-am ajutat happy