| anonim4441 a întrebat:

am o problema mereu ma cert cu maicamea din cauza ca nu vreau sa invat dc trebuie sa fac cv ce nu imi placestraight face sau cum sa fac ca sa imi placa sa invat straight face help nu mai pot angry sad angry dau funda

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Daca nu inveti vei muri de foame in viitor sau vei ajunge cersetor din cauza lipsei de educatie, lipsei de cunostinta, singurele locuri care le poti gasi sunt in salubritate thinking parca sau sa maturi prin scoli, asa ca mai gandeste-te, decat sa ai in viitor venit lunar de 600 RON mai bine ai venit lunar de peste 2000 RON, ce preferi? saracia? fa ceva! invata!

2 răspunsuri:
| Ratonhnhakéton a răspuns:

Cred ca nimanui nu ii place sa invete, dar nu mori daca iti faci tema si citesti lectia.

| Kibbuz a răspuns:

Da,si eu ma certam cu mama inainte de examene, acum nu mai imi fac temele si mereu ii zic ca nu am (ma rog, ea stie ca nu le fac), si nu mai imi zice nimic.Ce e drept am si note bune.