| Rooobi a întrebat:

am si eu o problema. Vineri m-am batut cu un coleg la scoala. Si era acolo si mama unei colege si a vazut. Luni e sedinta cu parinti. Si nu stiu ce sa-i zic lu maicamea sa nu vina la sedinta, ca mi-e frica ca vorbeste cu mama colegei. Si apoi maicamea sa se ia de mine de fata cu colegi. Cred ca majoritatea dintre voi nu suportati sa va certe parintii de fata cu colegi. Un sfat ceva ceva? Mersi

Răspuns Câştigător
| simomih a răspuns:

Pai nu o anunta..sau spune-i ca s-a anulat sedinta.Desi cel mai bine ar fi sa ii spui ca s-a luat acel baiat de tine si ca tu l-ai impins..si ca te-a vazut acea doamna.e mai bine sa o pui la curent..asa se pot intalni si pe strada sau ceva.

| Rooobi explică (pentru simomih):

Cred ca cel mai bine e sa-i zic ca s-a anulat sedinta. Maicamea n-are cum sa se intalneasca cu mama colegei pentru ca sta la celalalt capat al orasului.

| simomih a răspuns (pentru Rooobi):

DA,dar daca se intalneste cu parintii altor colegi si afla de sedinta sau daca la urmatoarea sedinta afla de asta?

| Rooobi explică (pentru simomih):

Luni o sun de la scoala si ii zic ca s-a amanat sedinta. Iar dupa nu mai face diriga sedinta pana la anul. Si uita mama colegeihappy.

| simomih a răspuns (pentru Rooobi):

Ok..cum stii, sper sa mearga!happy

| Rooobi explică (pentru simomih):

Mersi. Si eu sper sa meargahappy

7 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Spune-i adevarul sigur te va ierta. Mama acelei colege sigur nu se va baga.

| Cristizz21 a răspuns:

Spune-i tu inainte sa vina la sedinta, te cearta acasa da macar nu la scoalawinking