| Măduuțaa a întrebat:

Salut.Am o problema veche, care ma bantuie mereu, orice as face.In urma cu cativa ani am avut un iubit care la prima vedere parea foarte sufletist, simpatic si era chipes.Eram intra IX-a cand l-am intalnit iar relatia a durat pana am ajuns intra XII-a.Mereu ieseam in oras, radeam...Parea a fii baiatul perfect,numai ca intr-o zi m-a invitat sora lui mai mare la ei sa stam de vorba.Mi-a zis ca era un om razbunator si ca mereu se certa cu ea si cu rudele.El a aflat de discutia noastra si a realizat ca vreau sa ma despart de el pentru ca si cu mine incepea sa se comporta foarte urat ( nu ma batea dar pur si simplu tipa,sau avea gesturi de violenta fata de unele obiecte ). Intr-o zi parea ca vrea sa se impace cu mine dar ma gandeam ca avea ceva pus la cale, pentru ca sora lui plecase la facultate si parintii lui nu erau acasa din cate stiam.In fine,eram mai naiva si accept, eu ca proasta. Ajungem si observ ca incuie usa de la intrare.Atunci am inceput sa ma sperii chiar tare.Incerc sa-mi pastrez calmul pentru putin, vazand ca el nu prea facea decat sa vorbeasca ma gandeam sa fug.El atipeste usor dupa putin si eu fug, fug dar usa era incuiata si a auzit tot. Dupa m-a prins si a inceput sa abuzeze de mine.Nu le-am zis parintilor niciodata de asta.In fine, nu am vrut sa stie pentru ca stiam ca ma vor critica, dar nu mai conta pentru ca la putin timp a avut un accident si a murit.Am dorit sa fie pedepsit cum se cuvine dar nu cu moartea.Chiar si azi regret si imi pare rau de el, orice ar fi facut.Cum sa uit de asta? Ce pot sa fac? Parca imi inunda mintea.Mereu zambesc, rad si fac alte activitati dar tot nu pot uita de momentul ala oribil! Doresc sfaturi!

22 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sunt dezamagit, credeam ca ne spui o poveste cu fantome.

| sabin89 a răspuns:

Inteleg ca ai reusit sa fugi. Ai descuiat usa si ai iesit in strada. Si? Ce a urmat? Te-a prins si te-a adus inapoi in casa? Sau cum? Te-a abuzat (batut) acolo in strada? E foarte neclara faza asta.

| Măduuțaa explică (pentru sabin89):

Ba nu am reusit sa fug.

| SteauaROsie a răspuns:

Foarte interesanta povestea.
iar eu te cred
in legatura cu baiatul,nu vreau sa ma ascund
si eu sunt la fel de rau de gura cu cei
din jur
dar
daca fac asta
o fac din prea mult stres
ceva ma copleseste
ceva ma depaseste
si am iesiri de astea
in rest toti in jurul,meu
vad cum ma lauda,
ca as fii un baiat bun,ascultator,chestii de astea
nu sunt usa de biserica
sa revenim
chiar nu trebuia sa aiba acea soarta baiatul ala,dar asa a fost dat de la dumnezeu,nu ai ce face

daca zici ca problema asta te bantuie de cativa ani,
sunt convins ca o sa te mai tina
stii cum se zice vorba aia
"sa nu faci vreo prostie, sa te am pe suflet"
ai pe suflet chestia asta
e greu de sters
oricum
incearca sa te amesteci, intre prieteni si distractie sigur o sa ti treaca

dar ce, mai zici de mine?
am avut o iubita acum un an si ceva
atunci am avut o relatie cu ea, de doar o saptamana.

si in ziua de azi imi sta gandul la ea,
si parca o iubesc ca in prima zi
oare sunt nebun?laughing

| Xtadelo a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii... te vor ajuta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit categoria scumpa, trebuia sa o pui la aberatii si imaginatie mult prea bogata.
Apropo, sotia ce-ti mai face?
http://www.tpu.ro/......a-deci/;;)

| 1Mihai1 a răspuns:

Da...cam urât pentru tine (la fel şi pentru el). Gândeşte-te! N-a fost vina ta, încearcă să uiţi.
Când îţi aduci aminte "spune": "aşa a fost să se întâmple, nu e vina mea".
Numai bine!

| Vibrations a răspuns:

Ai o imaginatie bogata

| Măduuțaa explică (pentru Vibrations):

Bine ca nu ma crezi.Ma bucur din suflet.

| 21ndstillachild a răspuns:

Nu prea cred eu in metodele psihologilor, dar cred ca merita incercat

| Măduuțaa explică (pentru 21ndstillachild):

Mda,psihologii isi fac treaba dar nu le pasa de suferinta ta!

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Măduuțaa):

Ma rog,, iti refaci viata

| unknownn a răspuns (pentru Măduuțaa):

Ai nimerit tu prost poaterolling on the floor. Psihologilor nu le pasa de suferintele pacientilor zici?straight faceAtunci ce te mai duci? Mai bine ramai cu amintirea asta vesnic. Oricum tu esti vinovata

| blk23 a răspuns (pentru Măduuțaa):

Un psiholog nu iti da mila

| Morrigan a răspuns:

Sa fi fost in locul tau, doar admiram "peisajul": el mort... gandindu-ma cat a suferit inainte sa dea coltu' si faptul ca merita asta iar la final un ras malefic "mwuhahaha" rolling on the floor)))))

| amaliaamely a răspuns:

Buna! Deci nu te gandi la sta nu era vina ta...a venit momentuls a moara oricum totii vom muri intr-o zii! asa ca zambestehappy
inca ceva Eu vreau sa ma fac pshiholog si o sa imi pese de suferinata altorawinking
:*happy

| ℜëßëℓå a răspuns:

Poti sa iesi cu prietenele, si sa le rogi sa te ajute sa uiti de asta, sa faci niste activitati distractive in timpul liber si sa incerci sa nu te mai gandesti la intamplarea asta.

| dexter7 a răspuns:

E o amintire urata chestia asta. am si eu cateva amintiri la care gandesc ca ar trebui sa fac altfel, dar trebuie sa mergem inainte. Toate in viata asta se intampla cu un scop, nimic nu e la intamplare. daca vrei sa povestim mai multe id mess al meu e brg_dexter Daca nu, e ok, sper sa intelegi ca nu a fost vina ta si nu ai motiv sa te invinovatesti pe tine

| izabelalessia a răspuns:

Draga mea, stiu ca suferi si imi pare rau, si eu am trecut prin ceva f dureros.Nu ai cum sa uiti asa usor....insa cu timpul trece, incearca sa faci lucruri frumoase, sa iti ocupi timpul asta ajuta f mult..Sa nu te invinovatesti, nu e vina ta.asa a fost scris ca el sa moara.nu ai tu nici o legatura.Cum ne este scris! te pup

| vaali13 a răspuns:

Dorinta de a fii pedepsit nu ti-o poate imputa nimeni, oricine in locul tau simtea la fel, impaca-te cu tine, uita de pedepse cand altii iti gresesc si trage invataturi de minte din intamplarea asta, succes in continuare

| Ale_8152 a răspuns:

Poate te simti vinovata ca ai dorit sa i se intample ceva rau.Eu cred ca el ascundea ceva, avea vreo problema de se comporta asa.Nu vroia sa te piarda, totusi daca tu nu ai stiut decat tarziu cum este el cu adevarat.Asta dovedeste ca s-a abtinut sa arate in fata ta ce fel de persoana este.Tu incearca sa gandesti pozitiv, nu te invinovatiwinking!

| Abbys a răspuns:

Esti tu mai sensibila. Sincer nu am avut rabdare sa citesc tot tot ce ai scris, dar daca este prima iubire aia nu se uita niciodata. Uite de exemplu eu nu pot uita privirea primei fete. Inca mai tin la ea dupa o groaza de timp de cand m-am despartit de ea. Si uneori imi e dor dar asta e viata.