| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am si eu o problema.Am fost cu iubita mea impreuna cu familia ei si niste rude plecati cateva zile la o casa a unor rude de ale ei. Acolo a fost si o verisoara de a ei cu care n am absolut nici o treaba si n am avut niciodata nici un gand. In prima seara am fost mai retras pentru ca imi era rusine si va dati seama cum e sa te duci undeva strain,stiti ce zic. Dar ziua urmatoare. M am dus intr o camera sa ma schimb,si cand eram aproape gata,verisoara ei a intrebat la usa daca este cineva si daca poate sa intre,iar eu am spus ca sa astepte putin ca ma imbrac si a zis sa-i zic cand sunt gata ca are nevoie sa ia ceva de acolo. Cand am fost gata,am anuntat o,a intrat,si a luat ce a avut nevoie si a plecat,dupa care iubita mea a venit si m-a intrebat ce fac,i-am zis ca m-am schimbat,iar dupa a inceput sa se supere pe mine foarte rau si sa imi faca afirmatii,ca ce am facut eu cu vara sa in camera, ca a durat mult, chestii din astea( fata aia a stat vreo2-3 minute si a plecat),ca noi doi am flirtat, ca daca nu cumva m-a ajutat ea sa ma imbrac sau s-a dat la mine sau chestii din astea. Seara, am dormit toti 3 intr o camera,si ne am apucat la povesti,povesteam amandorura si radeam toti,nu vorbeam doar eu cu verisoara ei sau sa i povestesc dosr ei,si ziua urmatoare a urmat mai rau,a inceput sa mi spuna ca eu faceam asa intentionat cu verisoara ei,ca de ce radeam cu ea,ca i povesteam ei,ca ma bagam in seama cu ea,ca intre mine si ea era ceva,etc.
Acum este foarte suparata pe mine si o tine pe a ei,ca am inselat o cu verisoara ei,ca am avut intentii,ca sigur a fost ceva,ca m-am dat la ea si ea la mine sau ca ei i s-a pus pe mine, ca o mint, etc...
Sunt disperat si nu stiu ce sa fac pentru ca nu este adevarat nimic din ce crede ea si ma doare foarte tare...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii!
Suparari din banalitati,... joaca in 3, rasete glume si hachite de copii de scoala, care azi sunt suparati pe nimicuri si maine va trece.
De la atat lucru nu dispera nimeni!

| Freya1 a răspuns:

Din câte am înțeles tu ai probleme des cu ea legate de treburile astea.Da te-ai gândit sa porti o discuție și sa o întrebi ce se intampla? De ce e asa geloasa,de ce te suspectează,de ce are stima de sine asa scăzută sau de ce crede ca nu o iubești?

Deși e greu sa trăiești cu cineva gelos, mulți oameni de genul au trăit o trauma, au fost înșelați, dezamăgiți, nu au primit afecțiune atenție de-a lungul vieții și etc.Iar cu omani de genul trebuie sa discuti ca să înțelegi de unde se porneste treaba asta și sa ii ajuți dacă simți ca merita și ca poți.

| johnnny123 a răspuns:

" în 8 Februarie | dani297 a întrebat:
Aceasta a luat telefonul, a vazut ca nu e nimic si a inceput: ca nu are cum, ca stersai eu repede ca sa nu vada ea, ca nu are cum sa nu fi primit nimic, ca mereu cand se aude asa este si mesaj, ca am sters eu repede si a inceput sa planga si sa creada ca o mint, ca o insel, ca imi bat joc de ea"

" în 9 Februarie | dani297 a întrebat:
Salut. Iubita mea in ultimul timp a inceput sa fie foarte suspicioasa fata de mine si sa ma suspecteze mereu din orice lucru cat de marunt. Ieri a inceput sa ma acuze ca o insel si ca o mint si ne-am certat si m-a blocat peste tot."

Întrebarea este de ce mai continuați relația asta plină de gelozie și suspiciuni? Ce sens are o relație în care în mod evident nu există încredere?

| AliGab a răspuns:

De ce sa fii disperat? Las-o Dumnezeului tu pe ea de disperata...

| Ninorotta a răspuns:

Este foarte simplu.Cupleaza-te cu verisoara ei si gata, se vede clar ca va potriviti.