| GrigMatei a întrebat:

Salut. Am si eu o problema, fosta mea nelasandu-ma in pace si scriiundu-mi mereu, a trimis niste conversatii total aiurea actualei mele prietene.

I-a trimis conversatiile recente cand o luam la misto si vorbind pana la urma chestii care nu trebuiau vorbite in mod normal, dar repet, doar voiam sa o fac sa sufere dar ea a luat in serios conversatia, plus alte conversatii vechi pacalind-o pe actuala ca fiind recente si scriindu-i acolo alte bazaconii despre mine.

Bineinteles ca femeia m-a blocat peste tot si nici n-am apucat sa ii explic ce s-a intamplat.

Am incercat sa-i demonstrez cu conversatiile reale printr-o prietena comuna dar a spus ca nu vrea sa mai vada nimic si ca o sa ma caute ea cand o sa simta nevoia sa vorbim.

O alta prietena a vorbit cu fosta si a recunoscut intr-un final ca doar a vrut sa-mi faca rau, i-a trimis conversatiile dar a blocat-o si pe ea. Acolo erau toate dovezile si nu inteleg de ce chiar nu vrea sa asculte nimic.

Ce as putea sa mai fac? Voi ati trecut printr-o situatie similara?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa se intampla cand faci conversatii care nu trebuiau vorbite.
Pot lovi inapoi, ca bumerangul si te pot distruge!

| Mosotti a răspuns:

Pai daca asta a ta nu a vrut sa mai auda nimic, bine ce ai aflat cine e, ca daca te iubea, nu se purta asa.
Deci cauta o alta care are incredere in tine si te asculta sa zici ce ai de zis.

Nu vrea sa te asculte ca are caracter prost si nu te iubeste, altfel avea interes sa te asculte ca sa afle adevarul sa stea cu tine, punea in calcul ca poate fi adevarat ce zici, si iti dadea sansa sa arati asta.

Asa ca e f simplu ce sa faci, da-o la gunoi.
Eu nu am trecut prin asa situatie, asta ca sa-ti raspund si la ultima intrebare.

| Freya1 a răspuns:

Dacă spuneai ca ia trimis doar convențiile voastre vechi, mințind ca sunt actuale chiar și eu te ajutam sa o faci sa înțeleagă ca fosta ta vrea sa îți facă rău.
Dar legat de discuțiile recente, ce au fost cum ai spus și tu mai picante nu ai scuza și e normal ca fata sa nu mai vrea sa aibă nimic cu tine.

| sofisis a răspuns:

Sincer...daca nu iti da nici macar posibilitatea sa explici, chit ca nu te credea sau ca isi mentinea parerea si se despartea de tine, dupa parerea mea chiar nu merita. Daca o interesa de tine iti dadea sansa asta.

| GrigMatei explică (pentru sofisis):

La asta m-am gandit si eu, o fi gasit o portita sa poata iesi. Aveam si o relatie putin ciudata, de genul "te vreau dar nu te mai vreau" si tot asa. Ba ne vedeam o luna 2, pauza o saptamana sau o luna, si iar. Mai mult ma macina chestia ca s-a bagat acea fetita obsedata peste noi.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru GrigMatei):

Fetita? Cati ani are?

| GrigMatei explică (pentru MorcovMajestic):

"Actuala" 34 si fosta 28, nu stiu la care te ai referit

| Lioana a răspuns:

Te-ai purtat urat cu fosta si acum esti si tu tratat urat de prietena ta. Stii... viata mai intoarce roata.
Rezolva-ti problemele cu fosta. Discuta cu ea frumos si fa-o sa înțeleagă ca o iubesti pe fata asta. Daca o tratezi urat ea te va trata ca pe un dusman si se va razbuna pe tine. O femeie ranita e in stare de orice. Nu vrei asta.
Tu fii înțelept. Nu fii razbunator. Dupa ce iti rezolvi trecutul, te vei putea ocupa de prezent si sa repari, ce se poate repara.

| GrigMatei explică (pentru Lioana):

Din contra, m-am purtat foarte frumos cu ea cat timp am fost impreuna, dar acum de cand nu mai sunt cu ea tot cauta razbunare si nu inteleg de ce, i-am spus sa ma lase in pace si tot cauta motive de scandal.

| Lioana a răspuns (pentru GrigMatei):

Eu nu vorbeam de comportamentul tau din timpul relatiei ci de cel de acum, de dupa relatie. Fii un gentleman si respecta femeile cu care ai fost. Nu le trata ca pe un gunoi care trebuie aruncat.
Te citez "doar voiam sa o fac sa sufere dar ea a luat in serios conversatia".
Daca o faci sa sufere, nu te porti frumos. Dimpotrivă, incearca sa o ajuti sa poata merge mai departe, sa treaca peste ceea ce a fost intre voi. Fii sincer cu ea, dar fara sa-i rănești sentimentele.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Arata-i intrebarea asta laughinglasata de tine. spune i ca a fost o parere a unui utilizator sa ti vada dilema

| MorcovMajestic a răspuns:

Ti-a placut si tie circul ca altfel o blocai de mult.

Ai spus lucruri destul de grave daca femeia te-a blocat asa grav. Nici nu mai conteaza contextul.

| GrigMatei explică:

E vina celei mai mici, ea are probleme cu capul. Mai bine te intrebi de unde a aparut ea

| Hammurabi a răspuns (pentru GrigMatei):

"conversati recente cand o luam la misto"? laughing
Pe bune? Ce vrea să însemne asta?
Dacă ești cu alta, de ce mai ai tu "conversații recente" cu fosta? Indiferent că sunt pe bune sau la mișto.
De ce să o faci să sufere?
De ce-ți mai pasă de ea dacă e fosta?
Dacă actuala a văzut situația așa cum o văd și eu și a văzut că faci infantilisme de genul ăsta, e foarte logic că a fugit fără să se mai uite în urmă.

| Skylor a răspuns:

Fosta ta din gelozie a făcut asta, sunt multe cazuri asemănătoare. Mergi la actuala ta și explica i tot ce ne ai scriu noua aici, nu mai sunteți copii sa fugiți și purtați o conversație matura.