| LoveIsLove4Ever a întrebat:

am o problema. totul a inceput in clasa a 10-a mam imprietenit cu un coleg pe nume dani. el e genul mai smecher dar prost. mam imprietenit cu el incet dar sigur s dupa un timp i-am spus secretul meu. ca sunt gay si m-am indragostit nebuneste. diriga dintr-un motiv sau altul tine foarte mult la mine, spune ca seman cu fiul ei. si in semestrul doi a reusit sa strice "prietenia" intr-un mod nu tocmai bun, dar a reusit. dupa 4 saptamani in care nu am vorbit au inceput sa prinda glas, eu in timpul ala dupa cearta m-am mutat in randul opus lor. o colega e mai nebuna si rade de oricine si vorbeste extrem de scarbos in fine ii dau pace ca e nebuna. eu i-am ignorat si m-am facut ca nu-i aud deloc, am continuat discutia cu colegele din spatel meu sau ce faceam eu in momentele alea dar situatia a ajuns pra departe. au inceput sa ma bage in seama si azand ca nu le dau nici un strop de atentie au decis sa ma enrveze. azi au oprit trei oameni de pe strada sa le spuna ca eu sunt gay si ma... pe gratis. strigau dupa mine in gura mare chetii urate, va imaginati probabil. el se astepta sa ii cad la picioare dupa cearta sa-mi cer iertare, dar am vazut cat de mult a profitat de mine. lipseam zile intregi de la scoala sa stau cu el cand era bolnav stiind ca tata face urat daca afla, am riscat. la ajuta foarte mult, l-am considerat fratele meu. si el stie cate zile am ajuns in spital cand voiam sa ma omor. statea o ora cu mine, spunea ca se duce la scoala si o suna pe diriga sa-i spuna ca e cu mine si statea omu liber cu absente motivate etc. Bunica mea m-a crescut de mic pana cand am ajuns in liceu (cand am ajuns in liceu m-am mutat cu tata) si stie despre asta dar nu ii sta in putere, nu poate sa vina si ea cu noi caci mama ei are 90 de ani si nu mai poate, moar daca vine aici. eu niciodata nu am fost adeptul bataii, in generala am fost mai slab si mancam bataie zilnic ceea ce m-a facut omul de azi am invatat sa ma apar si stiu la fel de bine cum sa ies dintr-un conflict inainte sa se agraveze, dar mie teama ca intr-o zi imi ies din fire si tot mie imi este rau. l este mai popular pe acolo si sar multi pentru el.si ma doare cand stiu cate am facut pentru el si el a uitat tot va rog TPU, dati-mi un sfat eu deja nu mai am nici un fel de idee, vreau sa fac in asa fel incat pur si simplu sa ma ignore, sa nici nu ma vada in clasa. vreau sa ma linistesc sa nu o mai pun la incercare pe bunica mea. sa termin odata penintenciarul ala caruia ii spune liceu si sa-mi fac drumul in viata va rog dati-mi un sfat

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Singurul lucru care-l poti face e ce ai facut si pana acum, adica sa-i ignori in continuare si odata se vor plictisi. Nu ai altceva ce sa faci! Cu parere de rau dar asta e... Bafta!

| OldSoul a răspuns:

Ignora-l, nu il mai baga in seama, comportate ca si cum ar fi un nimic pentru tine.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru OldSoul):

Asta am facut si pana cum... l-am lasat sa vorbeasca nici nu m-am uitat la el dar mie mi-a ajuns deja a intrecut orice limita!

| OldSoul a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

In cazul acesta, incearca sa ii platesti cu aceeasi moneda.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| Ð乇刀ノ丂 a răspuns:

Ascultă te rog, eu nu am nimic cu orientările tale sexuale, poți sa fii și zoofil, dar nu e bine sa fii homosexual, lumea o sa te desconsidera și o sa rada de tine, du-te frate la prostituate *** fete nu băieței, încearcă sa te schimbi vei avea mai multe de câștigat în viață