| sergiuxl a întrebat:

Anu asta cica am ramas repetent, ramanand la 3 materii ( ai mei nu stiu inca) Is sau eram in aceeasi situatie cu un coleg, dar la el dirugu i.a trecut 5 la cele 3 materii si acum el este in a 9a, eu nu am mai fost din ziua aia la liceu (mai erau 3 zile) si nu stiu sigur daca am ramas sau nu. cum pot sa fac sa aflu? Credeti ca daca pe el l/a trecut asa "inchizand ochii" ar fi putut face la fel si in cazul meu? Is cam disperat

Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

Ai numarul la dirig? suna-l.sau daca nu ai numarul lui pur si simplu intereseaza-te la prieteni daca au numarul si aranjeaza o intalnire cu dirigu la el acasa sau altundeva si vorbeste cu el.e normal sa fii disperat pentru ca e foarte grav dar daca vrei o rezolvi.dar mai intai intereseaza-te de numarul dirigului si vb cu el, asta trebuie sa faci prima si prima data. apoi adu-i aminte ca pe ala nu l-a lasat repetent si poate ai noroc si te trece.P.S.te inteleg la faza cu nu m-am mai dus in ultimele trei zile.si eu as fi fost suparat si nu m-as mai fi dus nici sa ma omori.

4 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Pai daca esti cam disperat, ceea ce e si normal, in loc sa iti petrecei timpul pe TPU mai bine te-ai interesa.
Ori mergi la scoala ori suna-l pe dirigintele tau.
Totusi, mai sunt 10 zile pana la inceperea scolii si tu nu stii daca vei repeta clasa? Ce treaba mai importanta ai avut in ultimele 3 zile, nici macar o ora nu te puteai duce? Sau nu ai putut sa te interesezi in 3 luni de zile daca ai ramas repetent?
Scuza-ma dar e cam grav.

| sergiuxl explică (pentru AndreeaaD):

Pana nu demult eram sigur ca am ramas. dar cum am aflat caci colegul meu care era intr.o situatie mult mai rea a scapat. ma gandesc ca poate am si eu noroc.

| oxutza a răspuns:

Suna-ti dirigu'

| Partenielaur a răspuns:

Frate ce ai făcut ca sunt si eu in aceeași situație