| anoneu a întrebat:

Salut, as dori sa va pun si eu o intrebare :

Cunosc o fata din clasa a 5 acum suntem la liceu in clasa a 10 clasa a 9 nu am facut-o unde este ea dar acum m-am transferat aici dupa terminarea clasa a 8 am vorbit mai mereu cu ea la tlf etc la inceput nu prea simnteam nimic special pentru ea nu prea o simpatizam si nici ea pe mine dar de la un timp de vreme am inceput sa o simpatizez cam mult si cred ca si ea pe mine pentru ca vorbeste cu mine foarte des a acceptat chiar sa merge la un suc etc.

Problema este ca mereu cand sunt cu ea nu prea stiu ce sa spun ma blochez mereu.

Ati putea sa imi dati cateva sfaturi despre ce sa discut cu ea ce subiecte etc, si cum as putea sa imi dau seama daca si ea ma place cu adevarat.

Mersi!

3 răspunsuri:
| zhenkyn a răspuns:

Vezi de ce se intereseaza, gasiti subiecte comune de discutie, daca observi ca nu-i place ceva, schimba tema, sa nu o faci sa se plictiseasca, spune-i complimente, (fetele iubesc cu urechile happy ), dar nu exagera, surprize neobisnuite tot sunt binevenite, dar totul cu masura. Fetelor nu li se poate de dat totul odata, ci cate putin, altfel se va plictisi. Cat mai mult timp petreceti impreuna, cu atat mai deschisi ve-ti fi.

| FesCuDungi a răspuns:

Daca chiar iti place de ea... cauta sa vorbesti numai despre eahee hee fetelor le place asta, cand baietii sunt atente cu/la elewinking

| RzzV a răspuns:

Pentru inceput ai putea invata sa foloseste si semnele de punctuatie, sa intelegea orice persoane ce doresti sa spui.