| Emazio a întrebat:

Salut, asa ma trasni o intrebare si sunt curios de mai multe pareri in legatura cu subiectul: Cand eram in liceu mereu vedeam colegele care tot erau interesate sa fie cu baieti mai mari, ori din clase mai mari dar ulterior cu 20+ pana in 30. Si intre timp ma regasesc acum printre acesti 20+ si ma gandesc cat de inutil e ca tip mai mare sa fiu intr-o relatie cu un copil. Imi vine fix intrebarea: tu ce poti sa imi oferi si nu o sa gasesc la una de varsta mea sau apropiata, eventual mai mare? Adica imi pare asa o pierdere de timp, sex de proasta calitate, discutii din care tu poti sa inveti 0 pentru ca practic tu esti profesorul ei personal, deci baieti si fete care poate ati trait asa ceva sau pur si simplu vreti sa conversam despre asta va astept raspunsurile.

131 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Si a revenit aroganta. Putin si narcisista daca tot ai telefonul plin cu pozele tale.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Probabil ca nu m-am exprimat destul de clar. Tot asa ziceam si eu happy.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Endoryus):

Sunt realista, nu aroganta/narcisista. E bine ca fiecare sa isi aprecieze calitatile. big grin

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba din contra. Cand esti tanar ai impresia ca tot ce zboara se mananca, ca toti sunt printi pe cai albi meniti sa te salveze de la o viata de chin si ca orice cuvant chiar e sincer. Cu cat inaintezi in varsta si devii mai versat, cu atat mai usor iti e sa mirosi ra_atul de la 1 km.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

" Ce înseamnă "experiența" totuși? Cred ca dacă te referi la experiența ca suferința, sa știi ca..."

Experiența se capătă trecând prin situații, scumpo. Nu neaparat situații grele, dar nici stand in pat și anticipândwinking.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pai pe acest principiu, un om experimentat nu e nici la 30 de ani. Ca pe la 25 sa spunem termina studiile si incepe munca. In 5 ani cate poti cunoaste? Si e de condamnat? E ca si cand ai spune: e vina lui ca s-a nascut mai tarziu.hee hee Eu cred ca ''experimentarea'' asta e un cuvant de care se abuzeaza si are mult mai putina valoare decat i se da deoarece oricate experiente ai avea, nefiltrate si in lipsa unor concluzii/morale, omul e doar un cal de curse. Mult mai importanta este viziunea despre lume si caracterul.
Prin ce situatii poti trece pana la 20 de ani? Presupunand ca acel copil e ocupat doar de liceu/studii universitare, studiile de acest gen fiind cu frecventa zilnica.
Si oricum pentru copiii educati sa fie superficiali, lenesi, rasfatati si cocolositi nu vor exista ''situatii''.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Dupa ce ca ti-a facut fata un compliment, tu o iei la misto? Cica tu latri mai bazat...ai potential. Ai? laughing) Eu nu-l vaz laughing)) Jesus, asa rau te plictisesti?

| sofisis a răspuns (pentru GirlOnline81):

Daca ea are experientele acumulate asa cum si-a acumulat si cunostintele despre ce fel de sex ii place...

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru sofisis):

In general, aia care latra cu boticul umed nu au constiinta de sine. Asa ca plictiseala e o notiune abstracta pentru patrupezi.
Scuze @sofisis ca ti-am detronat eroul.hee hee

| sofisis a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Poti sa dormi linistita scumpo. Nu ai detronat pe nimeni. Nu ai putea in veci sa mi schimbi parerea despre el. Si nu prentru ca e EL, ci pentru ca citesc prea bine oamenii ca sa ma insel asupra felului lor de a fi si de a gandi. E un tip vertical si asumat.
Tu in schimb esti doar usor isterica si inclinata spre jigniri pe care DOAR tu le consideri ironii sau sarcasme.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Un compliment? Mie nu mi s-a parut. Doar a incercat pentru o secunda sa faca misto de NEver dandu-ma pe mine un exemplu mai putin penibil, nu un exemplu mai bun. Rain imi arata ieri ca scorpionii miros bulls/hitul de la o mila departare. Avea dreptate laughing

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Stai ca acum am citit tot. Tu ma iei la misto, tu ma complimentezi. Ciudato straight face. Pe ea nu e ca o iau prea mult in serios. Cica ce poti intampina (de probleme zic ) pana la 20. Pai deh, cand stai la tati in beci si nu ai nici o problema, evident ca nu stii ce si cum. Sunt copii de 14 ani care au frati de crescut, scoli de terminat, probleme de rezolvat cum altii la 30 nu viseaza. Diferenta intr-o persoana adulta si un ratat crescut in puf. Degeaba citeste ea multe, nu o sa inteleaga niciodata diferenta.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Endoryus):

N-o sa iti rapesc Gloria de a crede ca eu chiar nu am trait nimic traumatizant sau ''greu'' in viata mea, si doar arunc aici cu slove. Fii glorios in necunostinta de cauza, pe ...TPU. :d
Si ce sa inteleg de copilasii care au avut norocul sa traiasca intr-o familie decenta, de oameni intelectuali de exemplu, oameni preocupati de cultura si dezvoltare? Astia sunt ratati?! Hm, eu cred ca ei vor fi cei care iti proiecteaza casa ori cei care te vor vindeca de prostata. Sau chiar cei care vor descoperi un leac pentru cancerul de maduva osoasa. Niste idioti, bey!
Apreciezi omul, in sfarsit, pentru caracterul sau, si daca exista, si pentru inteligenta lui, indiferent de ''experienta''.
Un lucru sa mai stii: un om care trece prin diverse experiente, poate sa si citeasca, chiar foarte mult, si sa se si exprime frumos. Iti recomand si tie... multa lectura. Curaj, va fi bine. big grin

| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu te baga in aceeasi oala cu doctori si ingineri. Lipsa de socializare si prieteni iti da unde verde la depresie. Caracterul si vocabularul meu tin panselutele ( ca tine) la distanta. Mai bine de mine. Nimic interesant la una care nu are o poveste de spus. * M-am nascut, am crescut, am invatat, am mancat toate legumele ". Nimic interesant, nimic palpitant. Nimic.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Endoryus):

Dar nu era vorba de mine! DOAMNEEE!
Asa de mult ma adori, ma regasesti in orice exemplu?
Eu ti-am aratat doar ca lumea e diversa si nu ar trebui sa judeci pe premise care se clatina.
Toti oamenii au povesti, indiferent cat de interesante/lungi/scurte ar fi - nu exista sablon. Dar mai sunt si oameni complet banali, care au murit pe dinauntru. Cine stie? Atat timp cat nu profita de atentia cuiva si nu are intentii diabolice, e un om ca toti ceilalti.

| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

"Dar mai sunt si oameni complet banali, care au murit pe dinauntru. Cine stie? " Am impresia ca tu stii.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Endoryus):

Da, am cunoscut un coleg asa. Era multumit cu o viata simpla.

| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Un coleg. Am inteles.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ma scuzați ca intervin, dar mi-e greu s-o tin in mine.
Cum arată un mort mulțumit?
laughing

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu te scuz, stai linistita straight face

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

Atunci nu ma scuza ( tongue), dar macar explica-i fetei asteia ca " mort pe dinauntru" si "multumit" n-au ce cauta in aceeasi propozitie.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu o mai bag in seama. Deja lumea ma insulta in privat pentru faptul ca am "atacat biata fata". Maine poimaine primesc amenintari cu moartea. Ce naiba.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

Nu stiu ce sa zic... decat ca e ridicol si patetic in acelasi timp.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru GirlOnline81):

Ba au ce cauta, ''draga scumpo'', pentru ca el nedevenind constient ca e mort pe dinauntru, se considera ''multumit'', impacat.
Si nu il mai instiga pe endoryus ca pe o jucarie pentru ca el s-a pocait. Tschuss!

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru GirlOnline81):

Ah, apropo. Ridicol si patetic? Mai sa fie.

https://www.avocatnet.ro/......rivă.html
Un articol fatal pentru o femme fatale. Cam in varsta, dar ce conteaza nu?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Daca ma iei cu " nedevenind constient ca e mort pe dinauntru, se considera multumit, impacat", mi-e clar.
Cine esti tu sa hotarasti in locul unei persoane ca viata lui e simpla? Cine esti tu sa hotarasti in locul unei persoane cand trebuie sa se simta multumit/implinit?
Cine esti tu sa decizi ca o persoana are o viata banala? Ai o scara precisa de masura a banalitatii?
Stii tu mai bine decat el daca constientizeaza sau nu?

Daca nu esti acea persoana, " un coleg", te-as ruga sa te abtii de la orice comentariu!

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

Spune-i ca prin ridicol si patetic nici macar nu te refereai la ea dar e putin haios ca s-a simtit.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu e treaba ta sa imi tii mie lectii de morala si filozofie pe TPU, uita-te in jurul tau, la ce si cum scrii, cu ce fel de useri empatizezi aici. Esti incredibil de ipocrita happy
Acel coleg mi-a fost si prieten printre altele si am fost mai apropiati mental decat ai crede, asadar am premise sa ''judec'' ceea ce simte; majoritatea lucrurilor el le spunea, frici, hibe, felul cum priveste viata si nu am spus ca e un exemplu rau de a fi sau unul bun. Fiecare isi traieste viata cum vrea.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Endoryus):

Stiu ca la tine se referea. Era reply la replica ta. Doar ca am observat greseala si ma gandeam ca e frumos sa ajut sa corecteze.

| Endoryus a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Se referea de fapt la faptul ca cineva a stata sa piarda timp sa ma jigneasca in privat pentru un specimen ca tine. Aoleu, maine deja daca nu mai intru sa stii ca cineva m-a omorat. Ai un fan. Poti muri impacata acum.