| Emazio a întrebat:

Salut, asa ma trasni o intrebare si sunt curios de mai multe pareri in legatura cu subiectul: Cand eram in liceu mereu vedeam colegele care tot erau interesate sa fie cu baieti mai mari, ori din clase mai mari dar ulterior cu 20+ pana in 30. Si intre timp ma regasesc acum printre acesti 20+ si ma gandesc cat de inutil e ca tip mai mare sa fiu intr-o relatie cu un copil. Imi vine fix intrebarea: tu ce poti sa imi oferi si nu o sa gasesc la una de varsta mea sau apropiata, eventual mai mare? Adica imi pare asa o pierdere de timp, sex de proasta calitate, discutii din care tu poti sa inveti 0 pentru ca practic tu esti profesorul ei personal, deci baieti si fete care poate ati trait asa ceva sau pur si simplu vreti sa conversam despre asta va astept raspunsurile.

131 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ai dedus ca sunt femme fatale prin scadere sau prin adunare?
big grin

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru GirlOnline81):

Prin determinarea ta! happy
Iar femeile determinate fac exercitii Kegel.
Kegel = proaspete ca la inceput.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru Endoryus):

Stiam la ce ar fi vrut sa se refere, dar daca citesti articolul afli despre cuvantul ''patetic'' ca nu are sens negativ, ca ''ridicol'', pentru ca ea a zis ''ridicol si patetic'' si este o prostie.
Nu mai da atatea explicatii, dupa ce ca esti cum esti, acum pari si extrem de feminin si suparat laughing

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

Daca nu si-a dat seama ca faceam referire la situatia in sine, nici nu-i de mirare ca tipilor ca Emazio (ca sa revin on topic) le plac fetele mai in varsta.

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru GirlOnline81):

Oh, dar cum am mai zis, intelesesem, draga mea. ''Situatia in sine'' a fost perfect inteleasa de la inceput.
Dar ma repet si pentru tine.
Ridicol si Patetic sunt diferite dpdv semantic. Este gresit sa le folosesti in acelasi context.
Ridicol are un sens negativ, pe cand celalalt, pozitiv, si nu e ca in engleza cand zici ''you're pathetic'' ca insulta, in romana se foloseste alt sens, unul de ''impresionat in mod placut''. Ai acolo in articol.
Voiam sa nu mori pro..., pardon, nestiutoare. E chiar util sa mai stii si limba nativa. laughing

| GirlOnline81 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Oi avea eu cateva lipsuri in ceea ce priveste limba nativa, si nu stiu daca asta se datoreaza faptului ca nu mai locuiesc in Romania de vreo 20 de ani... sau poate pentru ca n-am facultate ( care apropo, in acceptiunea mea, pentru multi nu inseamna decat o hartie care sa dea bine la kil), dar stiu ca-mi mai lipseste un lucru: aerul de ciobanitawinking.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

20? Si eu credeam ca am plecat de mult. Iti e dor de Romania?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

Am plecat de acasa la 18 ani happy.
Uneori ma cuprinde un dor nebun de tara, de oamenii ramasi acolo, dar pentru ca acum toata viata mea este aici, de intors nu am de gand.
La tine ce inseamna " plecat de mult"?

| 1231242 a răspuns (pentru sofisis):

Mdea, nu mai spune...

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Bula):

Pai de ce nu-si asigura si singure siguranta materiala, de ce au pretentii la altii?! Sa faca ea intai si apoi sa zica "uite eu am facut, fa si tu", dar nu asa, sa aiba altul. Ala care are, ia una tot care are, si aia este. Ala ce interes are sa ia una care nu are? Daca zici ca se judeca dupa financiar, ca real nu e asa, real daca esti placut pe bune, nu conteaza starea materiala, ca foarte multi o iau amandoi de la zero, si acum si acum 30 de ani, nici unu nu avea decat un servici mediu ca si acum, dar asta nu insemna ca femeile nu se cuplau cu barbat tot care nu aveau deci ca si ele. Ele vor partida bine financiar cand sunt pe interes. In general se ia un partener de varsta maxim maximorum 5 ani diferenta si aia este, si fiecare cu segmentul de varsta ia dupa acel segment, nu anomalii din astea una de 16 cu unu de 27, ce-i asta? Si aia de 24 ce mai ia?