| Twister09 a întrebat:

Salut, credeti ca am făcut rău?
Tatăl meu tot are treaba cu mama, a spus ca are amanți, a și urmărit-o în câteva zile și tot începe la ea.
Eu ma bag pentru mama sa nu o mai vad plângând.
Și ma cert cu tata și îi spun vorbe urate, care după îmi pare rău de ele.
Dar chiar nu mai pot suporta ca tata sa înceapă la mama, pentru niște chestii inutile ca sta și ea o jumătate de ora pe Facebook.
Credeți că am făcut rău?
As dori ceva sfaturi dacă se poate și în privat.
Mulțumesc de înțelegere

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mi se pare cel mai bun raspuns al lui NunuNini!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă intervenția ta clarifică, limpezește situația, dacă scade sau elimină conflictul, este un semn că ai făcut ceva bine. Dacă asta nu se întâmplă, ceea ce ai făcut este greșit și inutil.

| relian a răspuns:

Ai stat legat de fusta lu maicata si s tii tu pe unde umbla si ce face? Cabd ea sta pe Facebook tu esti tot timpul linga ea sa vezi cu cine vorbeste?
Daca nu, atunci mucles, femeia sigur are pe careva cu care flirteaza laughing ca asa e tot omu, doara nu-i ca pomu, asa ca nu te mai baga in chestiille alor mari.

| florin926481f a răspuns (pentru relian):

Da ce ma esti tu cumva ala cu care vorbeste de esti asa sigur ca are pe cineva?
Cred ca si tu ai probleme cu gelozia si iti imaginezi anumite chestii ca altfel nu mi pot explica.

| relian a răspuns (pentru florin926481f):

Mai stii, niciodata nu se stie laughing

| Freya1 a răspuns:

Nu faci rau, dar ai face si mai bine dacă i-ai explica mamei tale ca geloziile in exces, paranoia si posesivitate exagerată nu sunt bune intr-o relatie si ca ar trebui ea, ca adult si sotie sa ia masuri nu tu copil.

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns:

Un barbat nu incepe cu asa ceva pana nu are el insusi o amanta. Acum totul ii pute la nevasta pentru ca chilotii amantei miros mai frumos si s-ar muta la ea. Ia vezi mai bine ce face tatal tau fara sa ii spui vorbe urate.

| Saiko10 a răspuns:

Nu stiu situatia dar daca pare ca mama ta este acuzata pe nedrept ar trebui sa incerci sa o aperi.

| LostForForever a răspuns:

Omul este bolnav fără supărare cum sa scoți certa din așa ceva? Nu ai făcut nimic rău mama este nevinovată Vezi ca taicătu are ceva la căpușor nu-i normla ce face deloc mai alea sa scoți certa din așa ceva pe bune ))))

Sunt doar curios puțin )))) ce vorbe urate îi spui?

| HelpingHands a răspuns:

E bine să iei apărarea unui om acuzat pe nedrept! Se presupune că ești neutru! Dar trebuie să fii dispus să vezi și dreptatea lui, dacă ea există în vreun moment. Trebuie să fii imparțial, ca să se ajungă la o concluzie.

| bianca37 a răspuns:

Nu ai facut nimic rău e bine ca i ai luat apărarea e mama ta pana la urma