| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Salut. E prima mea experienta singur acasa peste noapte. Nu ma simt in niciun caz trist, dar am un sentiment ciudat. Parca e prea multa liniste. E normal sa mi se intample asta? Sunete ciudate nu aud, imaginatia nu imi joaca feste.

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Priveste-o dintr-o lumina pozitiva, cat de tare e sa fii singur acasa, eu abia asteptam cand stateam cu ai mei laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca-i normal, ca asa-i liniste si cand sunt parintii acasa si toti dorm.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E normal. Da drumul la tv data viitoare.

| mont a răspuns:

Pune muzică, joacă vreun joc sau vizionează vreun film și trece starea ciudată happy

| Miruna333 a răspuns:

E normal, nu ai de ce sa iti faci griji. Uita-te la un film, fa activitati care iti fac sa iti ia gandul

| ALM2000RO a răspuns:

Stai pe laptop cu muzica în căști, vizionează un film bun sau citește o carte bună happy

| sincert a răspuns:

Salut

eu spun sa pui capcane in casa ta in caz ca vin hotii!
ai putea sa incerci sa pui un extinctor cu flacari conectat la clanta!
eu nu as risca sa stau singur acasa.

bucurii

| film89 a răspuns:

Linistea e normala asa cum e si armonia, gandurile pozitive sau orice altceva care te face sa te simti bine, o comedie buna de exemplu.

| Andreipho a răspuns:

E perfect normal cand esti singur si liniste. Nu e nimic rau asta.
Daca n-ai ce faci, poti sa inveti ceva special: Ce inseamna viata ta, ce inseamna liniste, ce inseamna respect, ce inseamna bunul simti, ce inseamna sa nu deranjezi pe cineva... etc. sunt multe si trebuie sa stii care este raspunzul si o sa iti dai seama.
Ce stii despre oamenii.
Ce iti place tie sa faci hobby special.
Bucura-te de viata ta si mergi mai departe.

| K1K3 a răspuns:

E normal să ți se întâmple asta, nu ai niciun motiv pentru care să te sperii. Încearcă să asculți niște muzică sau să te uiți la ceva pe internet dacă nu poți să dormi.