| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU sunt singur acasa acum si aud sunete ciudate e noapte si imi este frica sa deschid usa sa vad ce este.
Ce se intampla sad?

30 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Ce fel de sunete?
Pentru că ar putea fi vântul sau aşa ceva.

| Adry05 a răspuns:

Nu e nimic, e imaginatia ta, maxim pocneste mobila, parchetul. Si eu mai aveam `auzenii` de genul cand eram mica. Daca stai la apartament, chiar n-are cum sa intre nimeni la tine-n casa.

| AFR81 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic. Totul e in mintea ta. Incearca sa te calmezi. Daca nu reusesti, cheama un prieten la tine.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu se intampla nimic. E doar o iluzie a creierului tau. Eu daca as fi in locul tau, as merge sa vad care e ''problema''.

| untu a răspuns:

Nu te panica, stai linistit ca nu este nimic de speriat ca bate vantul cu putere afara! Pune in priza lampa de veghe si fa-ti o rugaciune,, Tatal Noastru" si apoi sa te culci in pat! Te vei simti foarte bine si vei putea dormi linistit dus pana dimineata! Ar trebui sa-ti iei un caine de comapanie de rasa!

| alexandrualind a răspuns:

Absolut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E din cauza fricii.
Mi se mai întâmpla și mie și ajunsesem să nu mai deosebesc sunetul real de ce îmi închipuiam eu.
Pune-ți bec cu senzor pe hol și încuie camera când rămâi singur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai știu eu pe cineva ce urmărea seriale gen True Blood și-mi povestea mereu că se simte urmarită și avea tot felul stări de panică. Păi dacă știi că nu e de tine așa ceva, pur și simplu nu te mai uita. Până și avatarul tău indică tocmai ce am zis.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, nu ai nimic. E seara, e normal sa iti atraga atentia anumite sunete considerate obisnuite in timpul zilei. Pune-ti niste muzica sau uita-te la tv.

| NAT0 a răspuns:

Sunt fantome, ai casa posedata de demoni. Cheama un preot sa-ti dea cu agheasma prin casa si sa-ti puna cruci pe langa tine.
Daca te simti mai bine poti sa mergi sa iei un cutit si sa-l ti langa tine poate asa ai mai milt curaj chiar daca nu e nimeni si poate doar trosneste mobila si poate gheata din congelator. Nu exista motove pentru a-ti fie frica.

| presus a răspuns:

Ai auzit de bau-bau?

| Fumiko a răspuns:

Stai linistit este doar imiaginatia ta uitate la niste glume de la 'gags' si totul trecehappy

| Miss25JK a răspuns:

Poate fi pe subconstient, poate sa ai tu auzenii de genul, sau poate nu. Nu deschide usa, eu stiu ca multi nu cred in fantome, spirite, demoni etc insa ele exista.

| 2P a răspuns (pentru Miss25JK):

Stii tu pe cineva care a vazut fantome, demoni si alte din astea!? Chiar nu e cazul sa-l panicam aiurea! Tinere du-te acolo ca nu-i nici dracu, esti in casa ta! Nai de ce sa-ti fie frica!

| Metalheadforever666 a răspuns:

Nu se intampla nimic.Este doar imaginatia ta.Citeste niste bancuri sau uitete la niste videoclipuri amuzante de pe Youtube.

| 2P a răspuns:

Aprinde becul in camera, intr-o mana tine telefonul format pe 112 si in cealalta ia ceva de dat la cap, ia-ti inima in dinti si du-te hotarat acolo, ce-o fi o fi!

| Deyne a răspuns:

E doar frica ta care iti declansaza o imaginatie negativa. Si eu am patit atunci cand ma uitam la filme horror sau atunci cand ma gandeam la tot felul de chestii. Auzeam mobila, podeaua cum pocneste, usa parca si ea se auzea. E pur si simplu o teama de a ta, dar toate acestea au o explicatie logica. Incearca sa nu crezi in rau, cu cat crezi mai mult in el, cu atat mai mult il atragi asupra ta. Stai fara teama. Suna pe cineva, vorbeste la telefon, fa-ti de lucru si o sa vezi ca aceea senzatie va disparea. Ai grija de tine!

| graffyadi a răspuns:

Ia o cruce intr-o mana si un cutit in cealalta, in caz de fantoma folosesti crucea in caz de hot cutitul.

| Lozinca_Iustin_1997 a răspuns:

Daca e cineva la care ti sigur ar suna uita-te pe vizor si verifica dar nu deschide usa poate este cineva care nu iti vrea ineaparat binele sunetele nu le baga in seama pune niste casti si niste muzica sa uita-te la un desen sa un anime sau ceva de pe Youtube daca te uiti la anime-uri iti recomand Naruto sper ca ti-am fost de ajutor

| GabrielLeonard2009 a răspuns:

Spune Tatal nostru

| anecavaleruannemona a răspuns:

Daca te-ai uitat la un film de groaza uite si raspunsul! Totul este in mintea ta creda-ma! Gndeste-te un catel care sta afara de ce nu-i este frica de fantoma, pentru ca nu exista.

| Alexandra201998 a răspuns:

Buna! Depinde ce fel de sunete, daca ti se par anormale ar trebui sa vorbesti cu un preot. Am avut si eu o experienta asemanatoare, aici e legat de diavol, cei care citesc Biblia stiu ceea ce vreau sa zic. Daca mergi la preot iti face dezlegari si sfintirea casei. Sa nu te sperii. Cand auzi asemenea sunete citeste Psalmii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexandra201998):

Sigur ca da, diavolul. Fara diavol ar da sarlatanii in sutana faliment. Pentru oamenii normali la cap, exista creier. Si la mine erau zgomote ciudate asta noapte. Ce sa vezi? Batea viscolul pe afara, iar pe balcon am niste sticle de plastic goale care plesneau de la frig, chit ca am geamurile deschise! SATANAAAAA!

| Alexandra201998 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am zis ca depinde de zgomote, și cum am zis nu aștept sa ma creadă oricine. Cine citește biblia știe și ma crede. Stiu prin ce am trecut asa ca nimeni nu ma poate contrazice ca nu se poate!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexandra201998):

Puterea de sugestionare a bibliei e ceva real, in special pentru mintile slabe. In rest, exista stiinta. Care studiaza chiar si aparitiile fantomatice, de exemplu. Dar deja alunecam catre chestii pentru oameni cu mintea deschisa, nu care inghit nemestecate toate povestile din biblie.

| Alexandra201998 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cand o sa devii tu om de stiinta si o sa dovededti ca Biblia e o aberatie pentru mintile slabe atunci sa vorbesti pana atunci nu vorbi de lucruri care te depasesc si mintal si spiritual. Sunt multe lucruri la care stiinta nu au gasit raspunsuri daca nu ma crezi caura pe net. In unele lucruri trebuie sa crezi nu sa facii experimente.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexandra201998):

Mai bine ai invata sa scrii in limba romana si dupa aia sa te hazardezi in discutii dincolo de capacitatea ta de intelegere. Tu esti printre aia care pun botul la lumina sfinta de la Ierusalim si conceptia imaculata, desi exista fertilizare in vitro (si implicit poti implanta un ovul fecundat in uterul unei virgine, laparoscopic, fara sa ii afectezi himenul), iar povestea cu lumina a fost dovedita ca teapa de vreo 150 de ani...

| Iasmina_Ioviță_2000 a răspuns:

Poate-ti pocneste mobila...

| koncutteryt a răspuns:

Eh... Ia un cutit spune o rugaciune si ai grija de tine

| Todea_Maria_1995 a răspuns:

Stai liniștit. Cel mai sigur este doar în imaginația ta. Ca sa te convingi poți sa verifici. Iar dacă vezi ceva, închide ochi și spune o rugaciune.