| NicolaeAnton26 a întrebat:

Eram curios să știu, este un caz excepțional să ai 26 de ani și să nu fi avut niciodată o relație?
Mai cunoașteți sau sunteți chiar voi în această situație?
Am 26 de ani, dar nu am avut niciodată o prietenă, nici măcar un flirt sau încercare de relație, doar online(dar nu cred că se pune).
De altfel vreau să știu, cum să fac să-mi scot din cap ideea asta?
Parcă simt constant nevoia să am pe cineva(prietenă/iubită), dar simt că nu-s suficient de bun și oricum nu aș fi responsabil într-o relație.
Cum să fac să nu mă mai gândesc tot timpul la asta? Cum să fac să nu mă mai gândesc deloc la fete și să-mi văd de viața mea?

Răspuns Apreciat de Editori
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Parerea mea este ca pui intrebarile gresite, "cum sa fac sa nu ma mai gandesc la asta" e ca si cum ai face curatenie dar ai arunca toata mizeria sub covor.
Simti nevoia constanta sa ai pe cineva dar te simti de parca nu esti suficient de bun?
Astea ar fi cuvintele cheie din postarea ta (iar in contextul meu, cam suna a reclama de matrimoniale rolling on the floor )
Pentru inceput, esti pe drumul cel bun, deoarece esti constient de faptul ca daca intri intr-o relatie, acest lucru nu iti va imbunatati imaginea de sine.(Sunt multi oameni care au impresia ca daca isi gasesc o iubita, automat toate problemele lor se vor rezolva, de multe ori, fiind exact invers)
Dar, daca reusesti sa te imprietenesti cu tine insuti, si sa simti ca esti "suficient de bun" si "responsabil" (vorbind in cuvintele tale) atunci, cine stie, poate chiar vei avea parte de o relatie frumoasa, asa cum se cuvine.
Asadar, toate astea fiind spuse, de ce nu iti pui intrebarea "cum sa fiu o persoana mai buna si mai responsabilia, care merita sa aiba o relatie?".

8 răspunsuri:
| NicolaeAnton26 explică:

Și dacă poate nu vreau o relație? adică, e ca o bătălia în mine. Relația ar fi doar satura nevoile mele trupești: sex și unele nevoi emoționale: dragoste, dar în același timp nu aș vrea să am o relație pentru că nu vreau să mă dedic în totalitate unei persoane, consider că am alte lucruri mai importante de făcut și nu sunt pregătit să fac compromisuri și pasuri mai mari.
Da... e ca un război înauntrul meu.

| Emma30555 a răspuns:

Încearcă sa ai o viata sociala normala, fa ți câțiva prieteni, mai ieși în oraș, încearcă sa ai activități, sa fii activ, sa ți faci de lucru. Astea te vor ajuta indiferent ce vei alege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai importantă luptă a unui om este cu el însuși. Daca te stăpânești pe tine, stăpânești tot.

Nu vad niciun motiv sa renunti. Dumnezeu ne-a lasat barbat cu femeie.
Parerea mea e ca nu te intelegi cu tine, ai si o problema cu increderea.

Poti sa-mi dai un motiv pentru care nu te consideri "destul de bun"?

| mgtow a răspuns:

Multi indivizi au murit singuri in viata, nu mai e ceva obisnuit sa stai prins de una o viata. Acum se schimba partenerii ca alimentele ele cwrve si ei porci lumea e vai si amar de pul ei dusa cu capu

| NicolaeAnton26 explică (pentru mgtow):

Îmi place numele tău! #MGTOW

| mgtow a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Baietii destepti raman mgtow in perioada asta si in viitor

| NicolaeAnton26 explică (pentru mgtow):

Totuși ar fi o problemă.
Ai momente în care simți nevoia de afecțiune, ceea ce de regulă o găsești la o femeie.
Cum abordezi situațiile de genul și cum treci peste?

| mgtow a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Un masaj erotic sau sex contra cost. In viitor vreau o papusa de silicon oricum