| Vlad32 a întrebat:

Eu si un bun prieten placem aceeasi fata. Ideea e ca ea si a dat seama ca o plac (mi a zis pe facebook), si cand m-a intrebat i am zis poate si i am zis ca o sa ii spun la scoala. Ce ar trebui sa ii spun sa ii spun ca o plac? Fast answer fundația

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca o placi normal sa-i spui asta, mai ales ca din modul de abordare si ea pare ca simte ceva pentru tine. Mergi cu ea impreuna acasa, du-o pe ea acasa si atunci spune-i.

| T0T a răspuns:

Dacă și-a dat seama și de fapt o placi și spui că nu o placi înseamnă că ești un ratat mare de tot. Numai din cum pui problema cam reiese asta.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i ca o placi. Dar fii pregatit sa ii spui si ce iti place la ea. Daca ai posibilitatea, ofera-i si un trandafir rosu cand ii spui (il poti transporta intr-un tub de carton, iar ca sa se mentina proaspat i se pune un fel de fiola de plastic in coada). Eventual fii pregatit sa o inviti undeva dupa ore, sau cel putin sa o conduci acasa. Daca te-a intrebat, aproape sigur ca te place si ea pe tine si ar vrea sa fiti impreuna.
Daca poti sa fii cu ea mergi inainte, chiar daca o place si prietenul tau. Asta e viata, numai unul din voi poate avea succes.

| Vlad32 explică (pentru SkyPilot):

Merci asta o sa fac oricum stam aproape asa ca o coduc mereu acasa.

| SkyPilot a răspuns (pentru Vlad32):

Daca nu te placea nu te-ar fi intrebat. Fetele nu incep astfel de discutii cand nu sunt interesate. Neaparat spune-i, dar gaseste un mod frumos de a o face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

spune-i ce simți, n-ai nimic de pierdut dacă o faci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are de pierdut un prieten pentru o pz.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

de ce să îl piardă? ok, o plac amândoi, dar asta nu înseamnă că trebuie să înceteze cu prietenia din cauza asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca exista respect intre baieti si unu trebuie sa cedeze.

| mariaariamaron a răspuns:

Fetele sunt principalele motive de cearta intre 2 prieteni. Spune i ca o placi dar ar trebui sa știi ca dacă prietenului tău i a plăcut primul de fata atunci ar trebui sa stai departe de ea dacă vreți sa mai fiți prieteni. Dacă tu ai placut o prima atunci e ok...nu trebuie sa Îți faci griji pentru ca prietenul tău ar fi trebuit sa stea departe de ea. Bafta

| mariaariamaron a răspuns:

Primul *

| Vlad32 explică:

RECTIFIC ce ar trebui sa ii spun,,,,, sa ii spun sau nu ca o plac?

| Dolcos_Melania_2000 a răspuns:

Dacă o placi cu adevărat mergi și spune i în fata... iar dacă prietenul tău e un adevărat prieten va înțelege... daca nu... mai sunt o mulțime de oameni în aceasta lume