| beneamin a întrebat:

Salut in ora de fizica cand ma scoate profa la tabla stiu formule lectia tot etc. Dar cand azi am dat lucrare am uitat tot pus si simplu sad ce este practic de facut? La test am luat un 5

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Pai la formule si teorie si eu sunt buna laughing dar la probleme...nu prea le inteleg
Cum zice profu ' "la fizica trebuie lucrat mult " adevarat happy faza ca mie nu imi place fizica, mai nou nici chimia laughing In a 7a chiar imi placea chimia dar acum ma uit ca măţa in calendar
Cum au zis si ceilalti, la fizica trebuie lucrat si minte logica, faza cu uitatul, nu trebuie sa te panichezi la un test, pentru ca asa o sa faci si la examnene happy

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Normal ca le uiti daca le tocesti si retii doar ca pe poezie, ca din imagine. la fizica trebuie sa gandesti logic.
Si eu am dat un test am scris absolut tot si multe si desene facute corect si am luat doar 6, pentu ca cica eu doar le tocesc.

| hefe a răspuns (pentru 愛日本):

Chiar minti multwinking.s-a uitat la fata ta si de aia ti-a dat atat!

| 愛日本 a răspuns (pentru hefe):

Esti prost sau te prefaci?winking

| ywar a răspuns:

La fizica, la matematica, la chimie nu se invata ca si cum ai invata un text dintr-o piesa de teatru. Trebuie sa inveti pur si simplu logic. Nu te apuca sa tocesti ca nu vei retine nimic si dupa o perioada vei constata ca nu mai ramane nimic. Memoria de scurta durata...

| Malinutza99 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci sa ai mai multa incredere in tine. Succes! O ZI BUNA!

| beneamin explică:

Imi pare rau ca nu pot da mai multe pamblici

| Elena159 a răspuns:

Daca ai uitat inseamna ca ai invatat mecanic, fara sa gandesti logic. Incearca sa folosesti ochii ca organ principal de a percepe informatia! Eu, pentru chimie, fizica si mate invat teoria, imi pun singura intrebari (pare ciudat) si fac exercitii! Asta ma ajuta foarte mult.