| user2884889293 a întrebat:

Deci inainte de test am scris o schema pe tabla cu marker (aia cu triunghi la fizica) gen masa volum si densitatea si o colega mi-a zis sa scriu asa asa ca am scris-o sub forma de nume gen maria vasile si sara. aveam test urmatoarea ora si am uitat sa sterg tabla si am inceput testul... 50 min mai tarziu un coleg a ras si dupa profa s-a uitat la tabla si a intrebat cine a facut asta ca s-a prins imediat. am ridicat mana si i-am luatapararea colegei mele ( a scris inainte pe tabla formula dar dupa am sters-o sa nu o vada doamna ) si a suspendat toate testele si a zis ca mi se poate scadea nota la purtare si ca imi va da 1. este adevarat ce a zis dumneaei? daca da, cum le zic la parinti?

Răspuns Câştigător
| ZappyTv69 a răspuns:

"Triunghiul" este Delta... Revenind la subiect, nu are voie să facă așa ceva. Maxim un referat disciplinar. Spune-le părinților ca ai încercat să faci o glumă, și colega ta era de acord. Poveste-le așa cum și scris aici. Poate suna absurd, dar poti sa ii faci reclamație la Inspectorat. Nu este asta un motiv. Întoarce-te cu vești/întrebări!

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru ZappyTv69):

Nu la Δ (delta) se referă. Există o șmecherie pentru a-ți aminti formulele pentru densitate, masă și volum, folosind un triunghi. Dar nu asta era ideea întrebării.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Le mai stiu eu de atunci! Noi am învățat clasic, densitatea (ro) = m/V.