| ManuelManu a întrebat:

In primul rand, inainte de a pune intrebarea va urez LA MULTI ANI dragi romani! La Multi Ani Romania!
Eu nu am prea avut prieteni (amici), oricum in ziua de azi se fac foarte greu, se leaga prieteniile. In ultima vreme, m-am reintalnit cu un bun coleg de generala, ne intelegem foarte bine, iesim in oras, etc. Din colegi, am devenit prieteni, a zis ca ma considera prieten adevarat, la fel si eu, de cate ori doresc sa iesim sau sa vorbim, sa-i zic, etc. Sa stiti ca sunt foarte fericit, nici nu stiti, sau poate stiti, ce bucurie interioara ai in suflet cand cineva iti zice, te considera un adevarat prieten. E poate prima data cand am un prieten.
Poate e o intrebare banala, dar va intreb, deoarece sunt la inceput, nu stiu si nu vreau sa gresesc sau sa fiu impulsiv, exagerat.
Cum va comportati cu prietenul vostru /prietenii vostri, de cate ori vorbiti sau iesiti in oras? happy
N-as vorbi chiar in fiecare zi, sau sa ies lunar, nu vreau sa par agasant, exagerat, etc si sa se sfarseasca prietenia. Daca ar fi dupa mine, eu as iesi lunar, dar trebui stiut si cateva norme de conduita.
Pana acum, am iesit prima data, de vreo doua saptamani. Oare e prea repede daca i-as zice sa iesim iar pe la sfarsitul lunii? Sau mai bine anul viitor. Nu stiu, nu vreau sa-l deranjez.

O seara frumoasa romaneasca sa aveti si weekend distractiv happy!

7 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Iesiti de cate ori vreti voi si aveti timp. daca sunteti prieteni adevarati nu se sfarseste prietenia din atat

| ManuelManu explică (pentru August99):

happy Mersi de raspuns.

| Alex007xD a răspuns:

Eu ies in fiecare seara cu prietenii si ne dam smecheri pe la refugiati, ne-o mai luam in freza de la ei, ei de la noi etc laughing

| xseven7 a răspuns:

Oh... da spune-i când ai chef laughing) Dacă îți e prieten te acceptă așa cum ești. Și prietenii nu se deranjează între ei! Vă scrieți când vreți voi și gata. Te stresezi prea mult! :O Eu de ex am fost dintotdeauna o firă impulsivă și prietenii mei m-au acceptat așa cum sunt.

| ManuelManu explică (pentru xseven7):

Mersi mult de raspuns happy! Poate asa e, ma stresez prea mult si nu ar trebui.

| georgecristian47 a răspuns:

Eu cu prietenii ieșeam în fiecare seară.

| ManuelManu explică (pentru georgecristian47):

happy ce mi-ar placea sa fie si la mine asa... happy