| CMD08 a întrebat:

As dori si eu un sfapt.
Prietenul meu vrea sa facem dragoste si avem doar 5 luni impreuna. Mentionez ca noi amandoi peste 3 luni implinim 18 ani. El a terminat scoala si acum lucreaza, eu inca nu mai am un an de liceu. Dar nu stiu ce sa fac el spune ca nu mai poate sta asa. Ce sa fac va rog dati-mi un sfat. El spune ca ma iubeste. Si imi arata asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. Eu zic ca din moment ce scrii aici ca sa afli si alte pareri, ai o anumita nesiguranta. Vorbeste cu el, fă ce crezi tu ca e cel mai bine pentru tine. Spune i ce simti si ce vrei...

| CMD08 explică (pentru anonim_4396):

I-am spus ceea ce simt. Mie imi este mai mult sa nu raman insarcinata. Si el mi-a spus ca nu poate sta asa mult timp daca se duce la altele sa faca dragoste sa nu il intreb de ce

| suntserios a răspuns (pentru CMD08):

Daca ti a zis asta cu se duce la altele e un mare idiot si iti cam pierzi timpul cu el. Ce are de nu.mai poate sta asa? I se usuca si cade? Daca umbla cu ultimatumuri din astea invita l frumos sa isi ia papuceii si sa se duca la alea altele

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai si vrei sa decid eu in locu tau daca sa te culci cu el? FRate, faci ce vrei si ce simti, nu pot sa decida nistr straini care nici nu te cunosc pentru tine, fii realista

| Violleta2022 a răspuns:

De ce ma rog nu mai poate sta asa?
Il doare mana dreapta?
Sa incerce si cu stanga, din cand in cand!
Daca dragostea asta a lui trece direct prin sula, nici nu ma mir ca iti impune asta... pana te convinge si dupa ce se satura, te abandoneaza.
Se stie genul de om, doar pentru interes personal.
Daca era dragoste adevarata, nu santaja cu marea lui iubire, care trece direct prin sula, nu prin inima.
Tu faci ce crezi, dar gandeste-te bine sa nu regreti mai tarziu, ca un copilas acum, iti distruge tot viitorul!

| alexalexandruhory a răspuns:

Eu zic sa faci ce simti daca esti pregatita saa faci asta fa o daca nu esti pregatita spune i sa mai astepte pentru ca trebuie sa faci cu cineva in care ai incredere si il iubesi
SPER CA AM FOST DE AJUTOR SI MULTA BAFTA