| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema din care stiu foarte bine ca eu sunt de vina.Azi dimineata m-a intrebat un prieten foarte foarte bun de-al meu daca merg pe afara si i-am zis ca nu vin ca sunt racit...si mai tarziu am iesit pe centru cu o fata pe care o plac mult si prietena ei.Eu la momentul acela aveam deja o iubita cu care stateam si credeam ca o iubesc pana in ziua de azi...Ei i-am zis ca merg pe centru cu 2 baieti.Prietenul asta al meu a vorbim cu iubita mea azi si i-a zis ca sunt pe afara(eu ii zisesem ca sunt racit din cauza ca poate ii zicea prietenei mele ca sunt cu 2 fete in centru). Acuma el a auzit ca am fost in centru cu 2 baieti si s-a suparat pe mine ca l-am mintit, ca el m-a chemat primul, acum eu la baiatu asta tin mult pentru ca de multe ori m-a ajutat si imi e ca un frate.Ce sa fac acum? Sa ii zic lui ca am fost cu 2 fete pe afara si ca am uitat sa-l chem, apoi sa ma despart de actuala prietena? s-au dati-mi niste sfaturi in cum sa procedez va rog.Scuzati exprimarea de kaka.Va multumesc.

Tin sa mentionez ca la finalul intalnirii eu m-am sarutat cu acea prietena pe care o plac si acum suntem impreuna.

10 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Decat sa iti bati joc de prietena ta, tu sa te saruti cu alta si ea sa creada ca te iubesti mai bine ii explici ca s-a terminat totul intre voi.
Despartirea e grea, mai ales daca te iubeste.
Si prietenului tau spune-i adevarul.
Altadata nu o sa te mai creada.

| Dr3yga20 a răspuns:

La exprimarea ta pari ca esti putin pe invers laughing. Dar sti cum e aia, o p! zda o futzi si gata ia oricum cauta altu tu o sa suferi si cauti alta, dar un prieten adevarat ramane asa pentru toata viata.

| Ðianna a răspuns:

Tie iti place ce ai facut? acum nu,pe bune,nu era omenesc si mai cu bun simt sa te desparti mai intai de acea fata si apoi sa-ti faci de cap cu cealalta? Mai si spui "credeam ca o iubesc".Nu ai iubit-o,si probabil ca ai ranit`o enorm daca se atasase de tine.Iar legat de amicul tau cel mai bun,cred ca ai dat-o in bara,de fapt cred ca ai dat-o in bara cu toti astazi,i-ai ranit pe toti,in pofida adevaratelor tale sentimente.Iar acum,sa revin la sentimente mai bune,te-am "certat" mai sus pentru ca trebuia sa faca cineva asta,la cate prostii ai facut azi,ai gresit,dar conteaza ca regreti. happy Te sfatuiesc sa iti ceri scuze prietenului tau (inainte de toate,pentru ca iubitele vin si pleaca,dar el a fost mereu acolo, langa tine), incearca sa-i explici cum stau lucrurile, te va intelege, pentru asta sunt prietenii adevarati.Si...succes in noua relatie, sper sa va tina happy

| PoeTuL05 a răspuns:

Pai mie imi e mai mult de fratele meu decat de ele...

| Jolley a răspuns (pentru PoeTuL05):

laughing

Lui ii zici adevarul

Iar de prietena aia (fosta cred) ii zici ca va despartiti...

| PoeTuL05 a răspuns:

Eu chiar sunt racit.Si el m-a chemat la bazin.Deci chiar nu puteam merge la bazin, dar in schimb am iesit pe afara, nu stiu cum sa il impac ca e cam suparacios de fel...si isi sustine foarte tare parerea de obicei.

| PoeTuL05 a răspuns:

Cu fata aceea sunt de 2 saptamani deci n-ai cum sa te atasezi in 2 saptamani.In 2 zile ma uita garantat ca e si fata cautatawinkingde asta nu prea mai vreau sa stau cu ea ca e prea cautata...

| Ðianna a răspuns (pentru PoeTuL05):

Ok..nu am stiut, impaca`te cu amicul tau happy

| PoeTuL05 a răspuns:

M-am despartit de prietena actuala si i-am spus povestea la fratele meu da el nu vrea sa ma ascultestraight faceo tine intr-una pe a lui ca l-am mintit ca sunt racit...

| Ardelean_Alex_1991 a răspuns:

Prietene nu te supara pe mine, dar nu e corect ce faci tu. Dupa parerea mea dar e treaba ta oricum ce faci e viata ta, dar nu e corect față de prietena ta actuală.Pai în legătura cu prietenul tău, dacă te-a ajutat de multe ori și are incredere in tine iar tu la fel.Ii zici că de fapt ai fost cu 2 tipe.dar gandește bine dacă o să ii zici să nu mearga să te zică la iubita ta actuala ca nu va ieși chiar oke.

Tu ai de ales ramai cu tipa actuala si ii spui adevarul prietenului tau sau renunti la actuala prietena te cuplezi cu tipa care ai cunoscut-o (dar niciodata sa nu dai pasarea din mana pe cea de pe gard) si ii spui prietenului tau adevarul.Acum e decizia ta oricum nu esti la arabi sa ai prietene cate vrei, tine de respectul tau.