| 7uuuu7y5yg a întrebat:

Salut, la mine in clasa este o fata care imi place de ea. Nu știu sigur dacă si ei ii place de mine de fiecare dată când ne vedem îmi zâmbește. Si vorbim foarte des. Plus ca de fiecare data cand e cu o prietena de a ei prietena o impinge si rade. Înseamnă că ma place sau ceva?

Răspuns Câştigător
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, Sabin! Probabil, adica nu probabil ci cam 90% te place. De aici va fi putin mai greu. Iti recomand (in cazul in care este prima fata) sa nu pui extrem de mult suflet pentru inceput, de multe ori este bine sa fi mai indiferent. Stiu suna urat, dar astea-s vremurile in care traim. Nu trebuie sa te vada ca esti obsedat dupa ea ca apoi se va plictisi. Acum, tu in timp ce vorbesti cu ea, ai putea sa-i propui sa jucati adevar sau provocare, iar tu o provoci sau ii dai intrebarea,, Iti place de un baiat?", iar ea cu siguranta o sa-ti raspunda ceva gen,, posibil". Asta daca te place, si na ai sa continui asa pana aflii tu, iar intr-un final ca asta am omis, daca si tu o placi atunci poti sa-i spui si vezi ce iese.

2 răspunsuri:
| eugeniu2020 a răspuns:

Lasa fata in pace si fii atent la ore ce ti se preda, acumuleaza cunostinte, fetele nu le plac baietii prosti!

| OmSecret a răspuns:

Clar te place daca prietena ei o impinge in tine si rade.Iți sugerez ca daca e prima fata sa nu pui mult suflet.O inviți in oras de la un suc. Poți sa o inviți de 2-3 iar ultima data poți sa o duci la o cofetarie si sa vorbesti inainte cu cei de acolo sa iți faca o prajitura personalizata pe care sa scrie,, Te iubesc,, numele ei. Sper ca te-am ajutat si vezi sa nu pari obsedata de ea.