| Marianbdk08 a întrebat:

Salut, ma ajutați și pe mine va rog frumos.

Vreau sa vb cu o fata pe care o plac și nu prea știu ce sa vb cu ea.

Îmi spuneți și mie cum as putea sa vb cu ea, niște subiecte sigure de vorbit cu o fata și niște replici cu care sa o atrag...laughing

3 răspunsuri:
| Notmyaccount a răspuns:

Pai ati putea sa vorbiti despre cartile si autorii ei preferati, despre muzica si artistul sau trupa ei preferata. Puteti sa faceti misto de profesori... Sa discutati despre ce faceti in vacanta. Astea ar fi niste subiecte de jnceput, pe parcurs vei vedea ca va veti descoperi puncte comune de dischtie despre care va va face placere sa discutati ore intregi.

| Fancyuiop a răspuns:

Ia-o ușurel.La început e puțin mai greu,dar după,când începi să vorbești cu ea devine mai plăcut. Încearcă să abordezi diferite teme,școală, filme,seriale, jocuri etc. Invito într-o zi la un suc, în oraș, da nu da de înțeles de la prima întâlnire că o placi. Încearcă să vb cu ea cum vb cu prietenii tăi, făcându-i complimente dar nu prea siropoase. Va veni și momentul când îi ve-i spune ca o placi dar nu chiar atât de repede cât crezi.Ai puțină răbdare și ve-i vedea că lucrurile merg bine. Multă baftă!

| prodatory2k a răspuns:

Mai intai cunoaste-o mai bine. Intreab-o ce filme ii plac, hobby-uri etc
Daca exista o regula exacta de agatat toti aveam gagici acum laughing) si inca ceva spune-i adevarul ca o placi si daca vrea sa vb cu tine