| Marianbdk08 a întrebat:

Salut, ma ajutați și pe mine va rog frumos.

Vreau sa vb cu o fata pe care o plac și nu prea știu ce sa vb cu ea.

Îmi spuneți și mie cum as putea sa vb cu ea, niște subiecte sigure de vorbit cu o fata și niște replici cu care sa o atrag...hee hee

1 răspuns:
| Ađrian90 a răspuns:

Dacă nu-i proastă nu o să-ți meargă cu replicile de agățat. Vezi și tu ce-i place, stai o zi - două și observă ce îi place să facă, dacă citește ceva și chestii. Nu poți da un subiect singur pentru că variază de la fată la fată... Vezi, dacă citește, vezi ce citește și pune-i întrebări despre carte, spune-i că și tu ai vrea să citești dar nu știi dacă merită, și d-astea. Dacă e genul de fată introvertită(retrasă și timidă) încearcă să vorbești ușor cu ea, să nu o sperii și prostii, așteaptă un timp, dacă e genul extrovertită, cred că ar trebui să-i spui din prima, sau poate să vorbiți despre ce-i place ei(Logic -_-") Întreab-o ce ascultă, ce-i place... Găsește subiecte de genul ca să vă împrieteniți și când te simți pregătit și vezi că este mai mult decât o prietenie între voi, invit-o în oraș, dar nu uita, trebuie să fiți și prieteni, nu doar iubiți. Succes happy