| AlexandrescuFlorin1997 a întrebat:

Salut, ma confrunt cu o problema acasa...
Tin minte ca am fost undeva la spital cu bunica cand eram mai mic si ca mi-au spus ca pe viitor pot genera acte greu de stapanit, familiei mele nu prea i-a pasat, iar bunica nu prea a inteles ce inseamna asta.
Eu cred ca imi dau seama ce este, nu pot sa dorm singur!
Indiferent unde sunt, unde ma aflu, chiar daca dorm cu muzica, pahar cu lapte, citeste o carte, veioza aprins, etc nu pot sa adorm si nu e din cauza fricii sau ceva, nu am problema cu asta.
Doar ca nu pot sa adorm singur, daca e cineva cu mine in camera pot sa adorm in 3 secunde dar asa singur, am stat treaz si pana la 3 nopti consecutive, cu mama nu ma inteleg bine deloc. De cateva nopti o tot rog frumos sa dorm cu ea ca nu pot adormi dar ea ma cearta mereu. Acum am rugat-o sa doarma cu mine ca incepe scoala si nu o sa pot sa rezist cu cateva ore de somn, dar ei nu ii pasa si tot ea ma cearta cand iau note mici, spre exemplu asta-seara m-a injurat, la modul serios, doar ca am trezit-o sa o intreb daca ma lasa sa dorm langa ea, si ma ameninta ca daca mai fac asta o sa plece de acasa si o sa ma lase singur. Nici la doctor nu pot sa ma duc fara un adult sau ceva si nimeni nu vreau sa mearga cu mine, nu stiu ce sa fac.
Vreau doar sa dorm in timpul scolii.
(am scris in graba nu stiu daca am facut vreo greseala gramaticala.)

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ia-ti un ursulet de plus. Da-i un nume, prefa-te ca e viu.