| anonim_4396 a întrebat:

Niste nelamuriri si va rog ziceti-mi ce credeti, pareri. Va rog frumos bun simt! Am cateodata indoieli si nu stiu de ce. Ma inteleg foarte bine cu o colega. Eu o iubesc mult. Credeti ca ii pasa de mine?
1. Mi-a acceptat o invitatie in parc
2. Stam impreuna la cursuri, vorbim, mergem la biblioteca
3. Zice ca are incredere in mine
4. Ma anunta, imi zice diverse lucruri
5. La gradina botanica ne-am facut poze, am facut si impreuna
6. Imi da cateodata like-uri
7. Nu m-a etichetat pe facebook ca am fost impreuna (de ce oare?)
8. Nu a postat o poza cu mine de la gradina botanica, decat cu sora ei (de ce?)
9. Imi multumeste mereu

O zi frumoasa sa aveti!
(celor care nu le plac intrebarile, problemele, framantarile mele, asta e! Nici mie nu-mi plac multe, bine?)

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Salut! Păi de ce crezi tu că nu îi pasă? Ai dat motive, doar că îi pasă... Că nu a postat o poză pe un sit de socializare, mare chestie. E doar o lume virtuală. În fine, întrebarea ta este de ce nu a pus cu tine ci cu soră sa. Sunt 2 motive pe care le-am depistat acuma pe moment: 1. Nu i-a plăcut cum a ieșit în poză 2. A vrut să nu pună 100 în aceleași haine în același loc și a ales 1 cu sora ei, totuși e soră-sa.
Dar tot nu înțeleg de ce zici că nu îi pasă?
Fi mai indiferent, nu așa "încordat" poate fata chiar te place, dar îi e rușine. Vorbește cu ea când sunteți doar voi.

| anonim_4396 explică (pentru Catalinhhh):

Mersi de raspuns happy! Poate ca asa e cum zici tu. Ma gândeam doar ca nu ii pasa... voiam sa stiu ce pareri au altii, de aceea am dat atatea motive, sa vad ce ziceti happy. Sa stii ca ai dreptate ca e putin cam rusinoasa, dar e foarte de treaba, amabila. O sa vorbim mai mult când suntem si doar noi doi undeva la o iesirewinking

| Catalinhhh a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te-am ajutat oferă o fundă. Mei sau celui care consideri că ți-a fost cel mai defolos.

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

O iubești, deci. Nu ai de unde să știi exact ce simte tipa respectivă pentru tine. Poate să își ascundă sentimentele, cum fac mulți alții.
Pare să aibă încredere în tine, să te considere prieten. Eu cred că acesta este un pas mare; tu nu?
În plus, poate cândva îi vei spune ce simți, chiar dacă va părea ciudat, chiar dacă îți este frică să nu o pierzi, e alegerea corectă.
Dacă nu te-a etichetat în nu știu ce postare, dacă nu a postat nu știu ce poză cu tine, nu înseamnă neapărat că nu ești important pentru ea. Facebook-ul este un nimic pe lângă realitatea ce ar trebui să o trăiești, nu crezi?

| anonim_4396 explică (pentru positivity):

Mersi happy! Da, e un pas mare, intr-o zi ii voi spune ceea ce simt, sper sa fie momentul potrivit, de abia astept acest moment, sincer happy. Adevarat e ca Facebook-ul e nimic pe langa realitate, si eu ma gândesc cateodata ca daca nu ar fi Facebook-ul acesta, poate nu am mai fi asa cu idei negative, gânduri, stres de nimic. Ce sa facem, asta e era Facebook, trebuie sa avem grija caci putem cadea in capcanele retelelor de socializare. Eu zic ca era mai bine, mai linistit când era Yahoo Messenger, nu eram asa stresati. Chiar ziceam intr-o zi, ca deja mess-ul a pierdut mult, multi nu mai intra pe el, noroc cu Yahoo Mail...

| Aasdfghj a răspuns:

Prietenia nu se arata printr-un check in sau eticheta. Eu cred ca iti e prietena daca sta mereu cu tine si iti spune lucruri.

| TheRealDaniel a răspuns:

Eu zic ca te considera un bun prieten nimic mai mult, fii alaturi de ea, sprijino in momentele dificile, arata-i ca tii la ea, cu siguranta va aprecia aceste gesturi, si poate te va privi cu alti ochi. Mult noroc.

| Mira1234567 a răspuns:

Eu zic ca ii pasa si te considera prieten, altfel nu si-ar petrece timpul cu tine.nu te-a etichetat si nu a pus poze cu tine pentru ca poate nu e prea activa pe facebook, sau poate s-a gandit ca nu iti vor placea pozele.

| anonim_4396 explică (pentru Mira1234567):

Mersi de raspunswinking