| GLA a întrebat:

Salut, niste sfaturi va rog frumos, este vorba despre o fosta relatie de a mea care s-a incheiat acum 3 luni si ceva dar deloc frumos, ideea este ca ma gandesc zilnic la fata aia si mai ales nu cred ca pot trece peste pentru ca ma simt eu prea vinovat, ma invinovatesc pentru gelozia mea, comportament dur la nervi, am gresit mult cu ea, ea deja este cu altcineva. Eu zic ca mi-am ispasit "pedeapsa" in tot timpul asta, ca pana la urma toti gresim, dar se pare ca nu imi revin deloc, cum sa scap de sentimentul asta de vinovatie ca din cauza mea am pierdut un suflet frumos? Poate daca scap de el si ma iert o sa trec mai repede peste despartirea asta

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca pana la varsta ta nu ai prea avut relatii cu fete. Pentru ca prea esti cu gandul la ea. Ar trebui sa treci peste aceste „amintiri" si sa incerci sa-ti gasesti o noua iubită. Vei vedea ca o vei uita foarte usor pe cealaltă.

| GLA explică (pentru darrio2007):

Da nu prea am avut cine stie ce, asta a fost prima relatie serioasa si lunga

| darrio2007 a răspuns (pentru GLA):

Nu exista o regula ca prima relatie serioasa si lunga sa fie si cea definitiva. Intotdeauna exista si alte alegeri. Totul depinde numai de tine.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Incearca sa nu mai repeti greselile din precedenta relatie. Vei vedea ca nu va mai fi la fel relatia ta cu o fată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doresti sa vorbim scrie-mi in privat

| Vreoproblema a răspuns:

Sau poate îți găsești de lucru ca să ți distrați atenția și aștepți sa treacă timp sa uiți. Depinde, sentimentul de vinovăție pentru gelozie este doar pentru ca fata a reacționat asa. Eu de exemplu nu ma răzgândesc pentru chestia asta. Depinde și de persoana. Găsește ți activități si fa ți program cât sa ai mereu ceva de făcut, sa ți umplii timpul și o sa uiți. Nu cauta alta relație, așteaptă sa apară, nu e necesar sa cauți.

| GLA explică (pentru Vreoproblema):

Da cred ca ai dreptate ca din cauza reactiei ei am capatat si vinovatia asta, bine ok stiu si eu singur ca eram cam peste limita de gelozie si la nervi eram prost de gura, ii simt prea mult lipsa si cred ca de asta ma tot gandesc la prostiile facute, caut mereu sa gasesc ceva de facut dar cum prind 10 min sau mai mult acasa ( unde era cu mine mai mereu) pac imi fuge mintea la ea

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Cati Ani Ai?

| GLA explică (pentru FabricantDeGunoi):

| FabricantDeGunoi a răspuns (pentru GLA):

Frate du-te la bar, Bea pana te faci muci, iti faci curaj cu o sticla de Rom te duci la Ea si I spui: fa te iubesc, dar sa stii ca am iubit-o si pe mata. Iar acum ca mai parasit o Raman decat cu mata si singura mea dorinta e sa-mi spui Tata?

| GLA explică (pentru FabricantDeGunoi):

laughing)))))))))))) hai ca ai reusit sa ma amuzi