| anonim11mr a întrebat:

Salut ..nu stiu cum sa incep am o perioada proasta cam de asta vara dupa ce m-am despartit de fosta prietena..am plecat din tara si toate imi merg prost ma simt cel mai ghinionist om din lume. si cel mai tare ma doare ca sunt singur fara ai mei ..si practic nu am pe nimeni care sa-mi spuna o vorba buna, sa-mi fie alaturi si nah imi este foarte greu ..ma descarc si eu aici sad... ma simt atat de singur.

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Ia legatura cu cei de acasa si prietenii de aici din Romania, iesi la plimbare, cunoaste lume noua daca tot esti acolo. Nu mai trai in trecut, ai toata viata inainte!winking

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu ai plecat, nu ei.

| Arthiom a răspuns:

1.Pai mai fa o vizita celor de acasa, sau vorbeste cu ei la telefon, pe facebook, skype, orice. In situatia ta un lucru ca asta ar face mult.
2.Incearca sa te intorci in tara pentru o vizita.
3.Pana se rezolva, priveste inainte, nu e sfarsitul, odata si odata o sa se termine si o sa fii fericit; bucura-te de micile placeri din viata de zi cu zi, ex: te trezesti si soarele bate pe fata ta; cineva iti cedeaza un loc in autobuz sau cineva iti multumeste pentru ca i-ai cedat locul; vizualizeaza lucrurile si din alta perspectiva, incearca sa vezi binele.