| bianca24 a întrebat:

Salut.Stiu o fata in clasa a 7-a, eu sunt a 6-a si as vrea sa fim prietene.Cum ar trebui sa procedez, ce sa ii spun? Adica ar fi ciudat ca o necunoscuta sa te salute.Va roog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| paodoolse a răspuns:

Buna bianca uite niste sfaturi cand o vezi pe holu skolii bag-o in seama zi buna eu ma numesc bianca pe tine? daca vezi ca iti raspunde la intrebare si iti vb frumos (zambind) inseamna ca e de gasca si vrea sa fiti pritene incearca sa comunici cu ea bagate cu ea in vb nu e nici o rusine ca vrei sa-ti faci priteni noi sper sa te ajute ce ti-am zis pup dollse:*:*:*:X:X:X fundita?

5 răspunsuri:
| IooMar a răspuns:

Te duci la ea, ii spui:"buna, eu sunt(numele tau)si sunt la clasa(clasa ta), tu cum te numesti? Si ce ora ai? La cat iesi? si etc.Succes!

| lolly_3072 a răspuns:

Eu asa am facut cu maj din sc si acum ma inteleg super bine cu toti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la ea si o intebi:

:-Ce ora aveti? (ca si cand te-ar interesa ce ora are clasa eibig grin)
Ea:-Mate. rolling eyes.
Tu:Wai ce aiurea...cu Popescu faceti?
Eabig grinaaa, wai nu-l supoorrrt...

etc, si astfel veti lega o conversatie...mai incolo ii zici, ceva gen`:"Apopo, eu sunt Bianca"., iar ea:"Aaaa, eu X`una,`pare bine", "ok merg in clasa ca s-a sunat, mai vorbim, X`una, ceau!"

Multa bafta`!:*

| gepetry10 a răspuns:

Daca stai cu ea mult prim preajma sau este prietena prietenilor tai atunci faceti cunostinta apoi mai vorbiti alea alea... in fond o prietenie buna se leaga cel mai des din gresealawinking

| Corina0901 a răspuns:

Pur si simplu. te duci la ea. o saluti. te prezinti. iar daca vrea sa vorbeasca cu tine va vorbii(daca e sociabila)... iar mai apoi. dupa ce veti mai vorbii ceva timp putetii devenii si prietene.sau chiar BFF(best friend forever)