| CelUrat a întrebat:

Salut.Sunt plecat din România de la 18 ani și nu pot să-mi găsesc perechea.Cat timp am stat in România am avut relații dar după ce am plecat din țară nu prea am mai reușit sa-mi creez o relație.In ultimul an am tot încercat să-mi fac o relație dar nu am reușit.E un pic cam trist să fi singur la 22 ani și să fii singur.Ce as putea face? Cum aș putea ieși din această situație? Mulțumesc.

Răspuns Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti pasiunea. Du-te la cursuri, meet-up's, si cand o sa fii printre oameni cu acelasi interes la un moment dat cineva o sa-ti sclipeasca.
Personal iti pot spune ca sare dragostea de unde nu te astepti si te ia pe sus de nu te vezi. Nu o cauta. Cauta sa te obisnuiesti cu tine si cu ce-ti place.
Acum esti in perioada de plictiseala ( 20-23 ani) in care nu prea ai de ce sa te legi dar trebuie sa te legi de ceva, sa-ti gasesti un interes care sa te tina concentrat si sa cresti frumos si singur.
Nu e trist sa fii singur, e trist sa te simti singur. Dar fiind emotiile si sentimentele tale, numai tu le poti schimba.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mi se pare o solutie buna sa cauti romani sau gagica, romanii incearca sa tio fure daca ai si ele cam practica prostitutia in proportie de 90% asa ca te poti trezi cu o experta in clienti contra cost. Mari asteptari nu poti avea pentru ca femeile au drepturi si oricand ramai fara casa daca te bagi in rate cu una sau juma de salariu se duce la copil dupa divort sau separare. O sa apara femei demne de noi cand va revolutiona inteligenta artificiala cum trebuie. Cauta in Youtube detroit become human movie si uitate fix asa o sa se intample peste cativa ani in vietiile noastre. Eu n-am gasit partenera si te depasesc cu 5 ani sperantele mi sau dus dar sper in robotica. Una e sa ai casa ta moderna cu tot ce vrei sau sa ai femeie si necazuri. Sami zici cum ti s-a parut detroit

Bula
| Bula a răspuns:

Participa- sau chiar organizeaza tu mici petreceri intre cunostinte.
La asemenea intalniri va puteti cunoaste mai bine sau macar va extindeti cercul de prieteni.
Si, cum "tot ce seamana se aduna", vei avea sanse marite sa-ti gasesti perechea apropiata, chiar daca nu este chiar perfcta din toate punctele de vedere...

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nici nu recomand o relatie la 22 de ani, recomand sa te distrezi si sa-ti traiesti viata.
Sa nu ajungi totusi asa la 40 de ani.
Chiar si asa, sunt multi care dupa un divort sau diverse situatii o iau de la 0 si reusesc.
Viata ta nu trebuie sa se axeze pe o relatie,asta din mers se face,sunt lucruri mai relevante.
Daca tu vrei maine o relatie,iti garantez ca nu o sa ai.
Asa ajungi sa fi frustrat si trist ca nu ai maine.
Trebuie sa ai viata complexa,activitati diferite,o sa-mi dai dreptate cand o sa vezi ca dragostea apare de la sine, nu cand o cauti tu.
Asa ajungi sa fi disperat, sa te grabesti, sa faci greseli si sa nu alegi ceva ok.
Datorita disperarii poti ajunge sa nu mai fi selectiv si sa accepti orice.
In fine, sper sa iei o decizie ok.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

Doar incercand sa socializezi sau cautand romani acolo unde esti.
Ai inca 22 de ani nu e asa mare tragedie sa nu fi insurat.

| Andreeush a răspuns:

O să îți găsești pe cineva atunci când nu te aștepți.

| cristimihailov a răspuns:

As merge la dansuri.
Problema nu esti tu ci increderea ta in tine insuti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-ti o gagică

| valeriag a răspuns:

Buna, de ce ti-ai pus numele : cel urat"? oamenii urati din punctul meu de vedere sunt cei rai.