| Mikis32 a întrebat:

Am nevoie de un sfat,sa zicem cu familia.
Deci stau la matusa mea in Romania,iar mama mea trebuie sa-i trimita bani in fiecare luna.Iar eu am rugat-o sa-mi trimita prin ascuns ca aveam nevoie urgent,fiindca sunt la sport.(nu i-am cheltuit pe chestii,mi-am luat ceea ce trebuie). Daca ii spuneam matusii mele incepea de ce iti trimite tie,parca zicea asa...Iar acum nu stiu ce sa fac, ca inceput barfa in familie!?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Mătușa ta nu trebuie sa se bage între tine și mama ta. Ea doar te are în grija în rest e treaba mamei tale ce bani îți trimite. Mama ta trebuie sa pună la punct treburile astea. Tu nu ii da explicații, în fond mătușa este adultul și nu ar trebui sa facă bârfă.

| sofisis a răspuns (pentru Emma30555):

Sustin! Nu vad de ce ar fi interzis ca mama ta sa iti trimita bani. Lucrurile astea trebuiesc rezolvate intre mama ta si matusa ta.

2 răspunsuri:
| Ezecheel a răspuns:

Îi spui exact cum ai specificat aici, aveai nevoie neaparat. Dar nu trebuia pe ascuns, trebuia sa ii spui ca iti trimite pentru acel ceva, ar trebui mama ta sa vorbeasca cu ea