| BiancaaBd a întrebat:

Am o "problema" cam lunga. sper sa aveti rabdare sa cititihappy. OK sa incep prin a va "introduce" in viata mea. Deci e in felul urmator "Bi+Oana=Best Friends Forever" sa cel putin asa credeam. Am o colega care face naveta pentru a veni la scoala si noi avem ore de la 1 si ea e de la 10 in oras. Am invitat`o sa vina la mine (nusj ce chestii trestii) sa nu stea aiurea. Azi am avut prima ora istoria si km noi invatam intr-un laborator de chimie trebuie sa ne mai mutam din cand in cand. Azi la prima ora ne-am mutat. Avem istoria. cu diriga` ( inamicul nr.1laughing ) in pauza am ajuns mai devreme decat ". Oana." si m`am pus in ultimul rand. "viata" a facut ca fata ce la tara sa se puna la perete o alta colega, Gabriela, cu care ma inteleg suuper bine dupa ea si erau 2 banci libere in mijloc. Am zis " iau locurile pentru mine si Oana" ma pun pe loc si numai ce vad ca langa mine se pune un alt coleg. Ii zic : "Dane` te rog, pune`te in alta parte k aici sta Oana". Ca sa vezi, nu a vrut. alte banci cu 2 locuri nu mai erau. Vine si Oana, se uita la mine, ii zic"nu a vrut Dan sa se mute" si ea atunci lipeste 2 banci ( nu stiu de unde le-a scos) in timp ce eu repetam lectia la istorie cu fata de la tara. Cum eu nu am vazut s`a pus Gabriela in locul meu si Oana a strigat la mine si eu i-am spus(ea zice ca am tipat) sa ma lase sa termin de repetat. Dupa ce vad unde s`a mutat? Gabriela eu raman in spate. O colega din fata mea imi zice"fata ma ajuti si pe mine k ma asculta" atunci m`am mutat langa ea sa o ajut Oana cand a vazut, a mai lipit o banca si mi-a luat ghiozdanul si pe banca scria ceva gen " Bii" si zice "uite vezi ca si banca zice ca trebuie sa stai langa noi:. M`am pus langa ele. Am ras in ora am vorbit, nimic "straniu". Se termina ora ajungem in clasa noastra, fetele nu vorbeau cu mine. In ora urmatoare Gabriela a inceput sa`mi arunce hartii in par si m`am mutat. Am auzit de la colegi k toate orele cat am fost mutata m`au barfit. Pana la urma m`am mutat la loc si ce`mi trece mie prin cap: ma fac ca mie rau ( joc ft bine teatru) si nu stiu cum. eram fierbinte si ma ingalbenisem a fata devil) SE alarmasera toti."Ma Bianca Moare laughing" in clipa aia Gabriela a uitat de toate si a venit la mine "ma ce ai? ti`e rau? " Oana. o privire de sictir si atat,,, a auzit si diriga.Vine vaca aia in clasa ma Bianca nusj ce atunci vine Oana rep nusj ce bianca vai te duc aksa ( numa vrajeli pe capu ei ) si mi-a luat cartile si eu i le-am luat din mana si i-am zis "Nu ca vreau sa raman" atat. Ajung aksa Si "ce surpriza" e pe net. si pus status gen "prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada" si ea "multumesc pentru status :*" si i-am zis ma hai sa vedem de "***" e aici ea. pusa pe cearta se ia de mine k barfesc k dc vorbesc cu Roxana k tip la ele... si am inteles ca ele s`au suparat de la ora de istorie k le-am zis sa ma lase sa repet. Mie cel putin mi se pare o prostie. Si fff multe persoane mi-au zis"MA, nu te merita. las`o" da eu nu "Batman Batman e prietena mea, sora mea, voi nu o cunoasteti eu o stiu nusj ce " am ajuns sa vad ca au avut dreptate acele persoane si mi-au mai spus " mai nu vezi cand are nev. de tine rep. lasa kmi da bianca las kmi sufla bianca, tema de la biaanca" si tot eu am figuri laughing oh go on si i-am dat de fiecare data.Eu am incercat azi. Nu a vrut. Pana luni o sa alerge "in 4 labe" dupa mine, dar poate ca atunci nu o sa am eu chef sa vorbesc cu ea. Voua vi se pare corect sa stricam o prietenie atat de buna si de stransa din prostia asta? k i-am zis sa ma lase sa`mi repet lectia? Eu am lasat de prea multe ori de la mine si am cazut de proasta ca sa fie bine si m`am cam saturat sad

Răspuns Câştigător
| jedfan a răspuns:

O doamne ai avut ceva energie sa scrii chestia astatongue Am citit nu ar trebui sa strici prietenia, dar nici sa te comporti de parca nu s-a intamplat nimic poate ar trebui sa astepti ceva timp sa vina ea la tine si sa iti spuna un sincer "Scuze".Nu ar trebui mereu sa lasi de la tine desi s-a cam obisnuit asa, ar trebui sa schimbati posturile sau sa le schimbi tu. Daca face asa nu mi se pare ca e o prietena foarte buna si ceva scartaie, ar fi trebuit sa inteleaga ca un om normal ca tu vrei sa inveti si ar fi trebuit sa respecte asta nu sa se infurie pur si simplu mi se pare ca s-a comportat ca o mahalagioaica.Sincer ar trebui sa nu tolerezi atat de mult si sa se comporte ca o prietena ea, pentru. ca tu nu ai facut nimic gresit. Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Am citit tot, da o fost parti unde nu am inteles mare lucru, mai bine schimati scrisuhappy. oricum, de obicei certurile intre prietene sunt de la nimicuri din astea, deci mai bine ignoro, iar daca dupa cateva zile nu se intoarce la tine vorbeste cu ea si arata-i situatia din perspectiva ta. la inceput probabil o sa va contraziceti, dar veti vedea ca lucrurile se vor aseza cu timpul. ai rabdarehappy, si nu te lasa la mila ei indiferent de situatie.
sper ca te-am ajutat, bafta big grin

| Nolkyz a răspuns:

Mda, eu zic sa le arati indiferenta. doare cel mai tare.

| Oannaa30 a răspuns:

Mda.am citit tot.nu am mai citit atat de cand eram la scoala.ma rog...eu zic k va certati pe niste copilarii. dati dovada de maturitate si nu mai luati la carpit orice detaliu.si in legatura cu chestia k "las k ma ajuta biank" foarte bine ca o ajuti numai sa aprecieze si sa incerce si ea sa faca un "efort" sa reuseasca singura nu numai pe spatele tau.Pe tine cine te ajuta? Nu spun sa nu o ajuti pentru ca adev pr se ajuta RECIPROC. PUPICI. Sper sa reusiti sa treceti peste copilariile alea si sa va apreciati una pe alta daca va considerati pr.Io nu prea am prieteni asa ca iti sugerez sa nu va mai certati pe prostii.SI APP, SA NU VA CERTATI NICIODATA PE BAIETI.E PENIBIL.PUP

| jedfan a răspuns:

Mersi pentru fundita si ma bucur ca te-am putut ajuta. poate macar un pic

| KidutzuLuvv a răspuns:

Ba eu cred ca alea nu te merita ce dracu s-au suparat ca"ai tipat" chatterbox la ele?laughing doamne ce prostieoh go on lasale cateva zile si oanastraight face cred ca profita de tinebatting eyelashes adica iti cere tot ce ar nevoie pe urma. te lasa ca pe o "proasta"?straight face 'oh go on ia incearca sa fiti prietene dar sa nu`i mai oferi totul pe tavabatting eyelashes
ea ce iti ofera? straight face BARFA?
dao dracu de treaba oh go on

| ILŞMM a răspuns:

Mi-e lene să citesc.

| jedfan a răspuns (pentru ILŞMM):

Daca ai 5 minute am sa citesc apoi am sa iti raspund dca potbig grin

| uiteasa a răspuns:

Wow intr-adevar a fost lung laughing
so...nu merita sa te indispui din cauza unor persoana ca ele, ignorale. in astfel de situatii vezi cine iti sunt adevaratii prieteni. totusi sper sa se rezolve lucrurile intre voi, deoarece stiu cum e sa pierzi un priete ft bun ditr-un nimic straight face bafta :*