| blackshadow1234 a întrebat:

Am o problema destul de naspa. Mie incepuse sa-mi placa de un baiat, aflasem de la o prietena destul de buna ca cica ma place si el, asta acum 3 saptamani, eu in mintea mea imi facusem sanse cu el si chiar voiam sa fiu cu el. Mereu ieseam pe afara cu el si cu inca o " prietena" care statea mai mult cu el si sarea numai pe el si stia totusi ca imi place de acel baiat. La un moment dat i-am zis ca nu mai vreau sa aud de ea ca vroia sa iasa doar cu ala si zicea ca nu ii place de el si cica sunt frati si a promis ca nu o sa fie cu el. Dupa 2 zile aflu ca e cu el, imi cade pur si simplu fata, dupa ce ca eram praf ca nu ma baga inseama si " prietenei" mele ii trimitea pupici si inimioare ( asta inainte de a fi impreuna ). Eu si inainte eramsuparata ca ba cica am fost impreuna ca au vrut prietenele mele bune sa ne faca lipeala si nu stiu sigur ce a fost aia dar hai. Si acum ii vad mereu pe strada si la scoala cum se ling si cum se pupa si se tin in brate si prietena asta asa buna n-are niciun regret ca ne-am stricat aceasta prietenie de un an jumate pentru ca m-a lasat balta pentru un baiat de care imi placea sa zicem. De 3 saptamani incontinu plang ca m-a lasat balta si abia m-ai ma saluta pe strada ca mereu e cu prietenul ei si se pupa cu el. Sincer mie mi s-ar fi facut scarba daca m-as fi pupat cu baiatul pe care il placea ea destul de mult si chiar ar fi facut super urat. Va rog, da-ti-mi un sfat. Chiar nu mai stiu ce sa mai fac, si ma doare destul de rau ce a facut fata asta.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu ai pus conditii atunci cand nu aveai dreptul si ai pierdut. Stai la panda, in curand el va fi iarasi liber.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

As fii fericit in locul tau. Ai scapat de o "prietena" si ai vazut cat valorezi in ochii ei.

Puteai sa fii martora acestui eveniment mult mai tarziu, cand puteai avea alte sentimente fata de ala si o relatie mai avansata.

Doar incearca sa inveti doua lucruri din asta:
1. Cand iti place de cineva si il vezi liber, du-te la el si ia-l.
2. Nu toti prietenii sunt prieteni.

Cu astea in minte, lasa-i sa fie ei sanatosi, si tu reconcentreaza-te pe ale tale.

Cauta-ti un alt tip si gata. Nu au intrat chiar toti in pamant.

Tu esti de fapt ofticata pe situatie. Ca ti l-a suflat. Dar, la final, o sa vezi si tu, nu merita.

Eu in locul tau as continua sa le zambesc. La urma urmei, conteaza linstea ta. Nu a lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ar fi placut, asa cum ti-a spus tie o prietena, te-ar fi ales pe tine. Daca nu era prietena ta, ar fi fost alta, dar tu te-ai fi aflat in aceeasi situatie. Cat despre prietena ta, ea l-a ales pe el si nu pe tine. Viata se rezuma la alegeri iar ei doi au ales.

Pe tine nu te-a ales nimeni dar mai ai o viata in fata, doar pentru ca nu ai fost aleasa prima nu inseamna ca atunci cand ti se va intampla nu iti va fi mai bine decat ti-ar fi fost acum. In plus, ai scapat de o prietenie falsa. Lucrurile nu stau chiar atat de rau pe cat iti imaginezi iar viata merge mai departe.

| TheSoldier a răspuns:

Chestia ta mi s-a intamplat si mie, numai ca eu sunt baiat, deci am plans dupa o fata. Sa stii ca acea prietena, nu e deloc o prietena. O sa reusesti sa treci peste. Insa iti trebuie timp. Asta e. Din pacate, asa sunt oamenii in ziua de azi.

| NuMaCheamaNicicum a răspuns:

sad

Chiar m-a intristat povestea ta.
Si eu m-as fi simtit super prost, si cred ca pe fata aia numa'n ochi nu as fi scuipat'o... Mda...si cica erati prietene! De astfel de persoane parsive trebuie sa te feresti.Acum,in locul tau, m-as combina cu unul (mda, a sunat ciudat) doar sa vada toti ca tiie nu iti pasa!
Sper ca pe tipii aia sa nu ii tina mult relatia, si tot tu sa iesi victorioasa :*
Nu trebuie sa plangi! Ea e o usuratica si o mincinoasa.Tu esti o persoana minunata happy

Sper sa iti rezolvi problemahappy Bafta!

| TMNT2013 a răspuns:

Eu in locul tau as-i fi fericit...prin intamplarea asta ai descoperit ca fata acea nu este o prietena adevarata si ca baiatul nu te iubeste...toate lucrurile rele care t-i se intampla sunt lectii de viata...dar oameni sunt atat de suparati din cauza necazurilor incat nu isi dau seama ca ele iti arata unele lucruri...