| Anonim0310 a întrebat:

Salut TPU, am o problemă zic eu cel puțin gravă, acum câteva zile am cunoscut o fata, acum o săptămână am început să vorbim pe insta dar foarte puțin, mi-a spus că mă place și la momentul ăla pentru a nu o face sa se simtă prost i-am spus și eu că o plac, câteva zile mai târziu m-am trezit că spus tuturor că suntem împreună, cum de dinainte eram acuzat de familie că aș avea ceva cu ea am acceptat, problemă e că a luat totul mult prea serios, știu că nu o sa dureze dar problemă e că am aflat că ar fi avut tentative de sinucidere, acum vreau sa scap înainte să fie prea târziu, problema e că mi-e frica sa nu facă ceva

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să facă ce vrea. Sinucigașii caută pretexte.

| Catrice a răspuns:

Aia e, o știi pe aia cu "împreună pana la moarte"

| Anonim0310 explică (pentru Catrice):

happy întrebarea era serioasa dar totuși apreciez glumele de genul

| Frank51 a răspuns:

Sunteti sortiți sa fiți împreună.

| Lukasssz a răspuns:

Ai bani sa te muti in alt oras?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tentative de sinucidere a avut din cauza depresiei singuratatii, acum este cu tine, ajuta o sa depaseasca aceste probleme, daca tu te porti frumos impecabil cu ea o ajuti sa se vindece, nu i ti bate joc de ea nu o părăsii, ea are nevoie de tine de aceea a si spus tuturor ca sunte ti impreuna, fata asta este fericită ce vrei sa se omoare? Ca daca o parasesti ea asta va face si ar fi tragedie pentru familia ei, problema ta nu este deloc grava, esti cu o fată cred eu fruumoasă, si care te si iubeste fraiere, multi ar vrea sa fie in locul tau, pupa i tălpile la propriu, ce varsta are, iubeste o fa o fericită.

| florin926481f a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ar trebui sa va faca cunostinta sa o ajuti tu sa treaca peste depresie ca te vad dispus sa ajuti.

| salieri84 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce obligatie ar avea o persoana, sa faca lucruri impotriva vointei sale, doar de dragul de a nu supara pe cineva cu probleme psihice?

| Anonim0310 explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg ce vrei sa zici dar nu pot face ceea ce îmi ceri, as ajuta o bucuros să treacă peste depresie și singurătate dar nu pot pentru că nici eu nu știu cum să trec peste având adhd, anxietate și știind ce înseamnă singurătatea, totuși se întâmplă să fiu conștient că nu va dura și nu vreau sa se atașeze de mine eu fiind o persoana cam instabilă emoțional deoarece ea are nevoie de stabilitate

| Anonim0310 explică (pentru salieri84):

In teorie nu as avea nici o obligație sa mă prefac pentru ea, dar nu cred că aș putea trăi cu mine daca as determina pe cineva să renunțe din cauza mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"cum de dinainte eram acuzat de familie că aș avea ceva cu ea am acceptat"
Te amenință familia ei cu ceva?

I-ai zis doar că o placi ca să nu se simtă ea prost.Tu doar ai amăgit-o puțin, dar nu e ca şi cum ți-ai bătut joc de ea în aşa hal încât acum ar trebui să ai remuşcări din cauza asta.Nici măcar nu ştiai încă cât e de dusă în momentul în care ai mințit-o că o placi.Rupe legătura cu ea liniştit, nu e vina ta dacă face ceva, e doar bolnavă cu capul şi vina ar fi a familiei ei că nu se ocupă de ea.
A, şi poate nici n-au existat acele tentative de sinucidere.

| Anonim0310 explică (pentru anonim_4396):

Nu am fost acuzat de familia ei, am fost acuzat de a mea, cât despre tentativele de sinucidere au existat una chiar recent, ea lucreaza la sora mea ca bona și așa au cunoscut o și familia mea, acum se pune presiune pe mine sa am grijă ce fac