| Marin321 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...
Mereu am fost o persoana glumeata, poate chiar prea glumeata. Mereu mi-a placut sa fac lumea sa rada si sa se simta bine in jurul meu. Asta se poate datora si faptului ca am avut o copilarie mai nefericita.
Dar mereu simt ca oamenii nu ma iau in serios, simt ca oamenii de care imi pasa cel mai mult efectiv privesc prin mine.
De exemplu mereu cand incerc sa ma apropii de o fata, merge la inceput dupa totul se destrama. Si cu prietenii la fel, am foarte multi dar pe nimeni caruia sa ii spun cand ma doare. Mereu am fost singur si ar fi trebuit sa ma obisnuiesc cu asta dar cateodata ma sperie gandul ca eu nu sunt suficient de bun pentru a atrage atentia, pentru a crea interes sau pur si simplu cateodata spun ca nu o sa fac asta, sigur nu o sa-mi iasa. Nu o sa o invit pe tipa aia in oras... eu sunt mai urat si ea arata super, sigur nu o sa vrea.

Am mers pe idea ca am gasit eu doar persoane gresite, dar incep sa cred ca greseala e la mine doar ca nu stiu care. Daca incep sa devin un tip sobru si rece... renunt la ceea ce sunt eu, renunt la mine asa cum am fost pana acum.

Am ales categoria asta ca se potriveste oarecum dar nu in totalitate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că este greșeala la tine, nu e nimic greșit în a fi amuzant, în ochii mei este chiar o calitate...de aceea te sfătuiesc să nu devii un tip sobru și lipsit de viață, că din aceștia sunt deja destui.
Ce-i drept, e bine să nu se exagereze cu nimic. Nu e totul o glumă, ci unele chestii în viață ar trebui tratate cu maximă seriozitate.
În legătură cu cei din jurul tău, gândește-te că sunt și ei oameni cu probleme mai mici sau mai mari, care uneori îi distrag de la ceea ce simt alții în jurul lor sau chiar nu le pasă...dar asta este destul de greu de aflat. Încearcă să nu te lași afectat prea tare de asta și păstrează-ți zâmbetul! happy
Încă ceva foarte important: Să nu ai așteptări de la nimeni. Mai bine surprins decât dezamăgit. Mie mi-a luat ani ca să înțeleg asta.

Ai grijă de tine!winking

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata sa traiesti cu tine sa fi fericit cu tine, lumea nu te face fericita in viata doar 2 sau 1 prieten daca nimeresti sai prinzi

| Liviu a răspuns:

Nu baga in seama rautatile oamenilor. Daca asta iti e felu, asa vei muri.Si eu sunt carcotas din fire, dar sunt si morocanos din fire, deci sunt o combinatie intre morocanos si carcatas.Cand sunt morocanos nici dracu nu ma scoate din starea mea, la fel si cand sunt carcotas.Deci? asta sunt, cui nu ii convine ducase.In plus unele femei, adora sa zambeasca, altele? sunt prea nasoale sa rada la o gluma, sunt speriate de bombe.Vei cunoaste femei care le vei face sa rada din glume de nimic.Si femei care de le oferi luna de pe cer, te vor certa ca vor si cateva stele happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un psiholog doar el te poate ajuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar te comporti gresit, fiindca toata bufoneria asta nu-i atractiva, decat 5 minute, dupa aceea oamenii se jeneaza si chiar te ocolesc, pentru ca nu te mai pot lua in serios.
Intotdaeuna ce-i mult strica.
Un om inteligent face o gluma pe zi si este privit cu admiratie si chiar cautat.
Tu trebuie sa te schimbi, nu sa devii sobru si rece, doar sa mai renunti la glume si bufonerii, sa arati lumii ca esti un om inteligent, sensibil, care poate avea si conversatii serioase, un om pe care se poate conta.

Răspuns utilizator avertizat